jak usunąć farbę z włosów

Zdjęcie kobiety / Shutterstock

Farbowanie włosów w domu to z pewnością tańszy sposób na zmianę koloru niż wizyta u fryzjera. Wiąże się z tym jednak więcej zagrożeń. Nasze włosy mogą nie przyjąć farby lub powstały odcień niekoniecznie będzie odpowiadał naszym wyobrażeniom. Jeśli po domowej koloryzacji na twojej głowie pojawiły się różne odcienie, to nic straconego – w łatwy sposób możesz pozbyć się farby z włosów.

Przed rozpoczęciem domowej koloryzacji warto zapoznać się z zasadami, które pozwolą ci dobrać odpowiedni kolor włosów do twarzy. Czasem jednak zdarza się, że na opakowaniu kolor miał być jaśniejszy niż jest w rzeczywistości. Jak pozbyć się ciemnej farby ze swoich włosów? Jeśli odpowiednio wcześnie zauważyłaś, że twoje włosy stają się ciemne, to od razu umyj je szamponem oczyszczającym, który sprawi, że kolor z łuski włosa zostanie wypłukany.

Pamiętaj, że dekoloryzacja włosów nie jest łatwym zadaniem, więc jeśli nie do końca się na tym znasz, lepiej oddaj się w ręce fryzjera, który profesjonalnie usunie niechciany kolor.

Sprawdzone sposoby na szybkie spalanie kalorii

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie