maseczka z drożdży na włosy

Każda kobieta marzy o pełnych blasku i gęstych włosach. Niestety często jest tak, że na skutek działania czynników zewnętrznych jak i wewnętrznych, ulegają one osłabieniu i wypadają w nadmiernej ilości. Wtedy ich wygląd oraz kondycja pozostawiają wiele do życzenia. Na szczęście istnieje wiele sposobów na to, aby zahamować wypadanie włosów i przywrócić im dawny, perfekcyjny wygląd. Jednym z nich jest zastosowanie domowej maseczki przygotowanej z drożdży.

Drożdże to cenne dla włosów źródło witamin z grupy B, między innymi B6, której niedobór w organizmie skutkuje uporczywym wypadaniem włosów. Poza tym, stanowią one również bogactwo aminokwasów – składników niezwykle ważnych dla kondycji włosów. Związki te wbudowują się w ubytki zlokalizowane w obrębie struktury łodygi włosa, a tym samym redukują ich szorstkość.

Regularne stosowanie maseczki z drożdży może znacząco poprawić wygląd i kondycję włosów. Zabieg ten przyczyni się również do redukcji problemu związanego z ich wypadaniem. Wystarczy aplikować taką maskę na włosy 1-2 razy w tygodniu.

10 urodowych trików, które musisz znać

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie