ile powinno jeść miesięczne niemowlę

Opieka nad noworodkiem dostarczać może wielu problemów świeżo upieczonym rodzicom. Często miewają oni wątpliwości odnośnie prawidłowego rozwoju malucha. Często zastanawiają się także, czy właściwie dbają o zdrowie niemowlęcia. Wiele mam nie jest pewna, czy dziecko najada się pokarmem i czy produkują one wystarczającą ilość mleka. Nowonarodzone dziecko nie jest bowiem w stanie powiedzieć, czy ma pełny brzuszek, czy też nadal jest głodne.

Ile powinien jest noworodek? Sprawdzonym sposobem na zapewnienie dziecku sytości jest karmienie piersią lub butelką tak często, jak zechce maluch. Jeżeli dziecko prawidłowo przybiera na wadze i zdrowo się rozwija, najprawdopodobniej nie ma powodu do zmartwień – oznacza to, że maluch się najada.

Należy pamiętać, że każde dziecko ma inne potrzeby – niektóre niemowlęta śpią całymi dniami, a inne co chwila budzą się z płaczem. To samo dotyczy posiłków noworodka. W niektórych przypadkach karmienie dziecka trwa długo lecz jest rzadsze, podczas gdy w innych maluch je mało, ale częściej.

10 urodowych trików, które musisz znać

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie