potrawka z kurczaka z ryżem

Zdjęcie kurczaka z warzywami / Shutterstock

Każdy z nas z pewnością pamięta smak przygotowywanej mu przez babcię potrawki z kurczaka. Jej dietetyczna wersja z pewnością nie była twoim ulubionym daniem. Nie oznacza to jednak, że potrawka z kurczakiem ma już nigdy nie pojawić się na twoim stole. Wprost przeciwnie – to łatwe i szybkie w przygotowaniu danie, które zaspokoi apetyt każdego głodomora.

Jak przyrządzić potrawkę z kurczaka? Możesz wypróbować tradycyjny przepis na bazie śmietanki lub postawić na coś bardziej egzotycznego. Potrawka z ryżem i sosem słodko-kwaśnym z pewnością stanie się jednym z ulubionych dań twojej rodziny. Możesz też przygotować kurczaka z fasolką szparagową, groszkiem i pomidorami.

Jeśli jednak masz ochotę na danie z Dalekiego Wschodu, to w łatwy sposób przygotujesz kurczaka curry lub kurczaka po seczuańsku. Wystarczy tylko trochę orientalnych przypraw i odpowiedni rodzaj ryżu, aby poczuć się jak na egzotycznych wakacjach.

Jak widać, kurczak wcale nie musi być nudny. Wystarczy tylko odrobina fantazji i chęci, a zobaczysz, że twoja rodzina będzie wolała zjeść orientalną wersję kurczaka niż tradycyjnego kotleta.

Produkty, które powinny być zawsze na talerzu razem

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie