coś dobrego na obiad

„Co zrobić na obiad?” - to jeden z najczęstszych dylematów kobiety, w szczególności jeżeli ma pod swoją opieką męża i dzieci. Tymczasem smacznych i ciekawych propozycji na obiad jest wiele. Ważne jednak, aby posiłek ten składał się z dwóch dań – pożywnej zupy i drugiego dania. Jeżeli chodzi o te pierwsze, największą popularnością cieszą się oczywiście zupy tradycyjne – rosół, pomidorowa, pieczarkowa i ogórkowa. Coraz chętniej sięgamy jednak po nowe przepisy, takie jak zupa brokułowa.

Wybierając potrawę na obiad, mamy do wyboru dania mięsne i bezmięsne. Istnieje wiele możliwości wykorzystania mięsa mielonego, schabu czy drobiu. Można z nich przyrządzić kotlety, dodać do zapiekanki lub podawać z pysznym sosem do mięsa. Nie zapominajmy także, że dania mięsne doskonale komponują się nie tylko z ziemniakami – można dodać do nich biały lub brązowy ryż, a także kaszę. Obowiązkowo, na talerz powinna trafić również surówka.

Mięso z powodzeniem zastąpić można rybą – smażoną na maśle lub pieczoną z ziołami. To naprawdę pyszna propozycja obiadowa. W przypadku dań bezmięsnych wybór także jest ogromny. Warto skorzystać z bogatej bazy przepisów na placki, naleśniki i kluski.

8 sposobów, aby uzdrowić Twój dom: feng-shui

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie