przepis na herbatę z imbirem

Herbata z imbirem jest świetnym sposobem na rozgrzanie organizmu w chłodny dzień. Imbir posiada właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, w związku z czym może pomóc w zapobieganiu i walce z przeziębieniem.

Imbir doskonale znany jest z korzystnego wpływu na sylwetkę, trawienie i metabolizm. Uważany jest za skuteczny sposób na cellulit. Dodatkowo usprawnia krążenie krwi, łagodzi bóle menstruacyjne, bóle stawów, głowy i migreny. Jest on receptą na dobre samopoczucie dla osób cierpiących na chorobę lokomocyjną – zmniejsza bowiem mdłości. Dzięki poprawie krążenia doskonale wpływa także na zdolność koncentracji. Jak widać, istnieje wiele powodów, dla których warto włączyć imbir do diety, na przykład poprzez zaparzenie aromatycznej herbaty.

Imbirową herbatę przygotować można w bardzo prosty sposób. Należy zacząć od obrania, opłukania korzenia i pokrojenia go w drobną kostkę. Następnie, w kubku umieścić należy torebkę herbaty i łyżeczkę imbiru. Napar najlepiej zaparzać ok. 5 minut. Aby dodać herbacie słodkości można wykorzystać miód lub cukier trzcinowy.

Produkty, które powinny być zawsze na talerzu razem

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie