zupy dla dzieci

Dieta dziecka powinna obfitować w składniki odżywcze niezbędne do jego prawidłowego wzrostu i rozwoju. Jak wiadomo, doskonałym ich źródłem są warzywa. Aby wprowadzić do jadłospisu malucha jak najwięcej jarzyn, warto przygotowywać smaczne zupy, które powinien on jeść codziennie.

Jedną z ulubionych zup dzieci jest rosół. Przygotowując to danie należy pamiętać, aby nie stosować gotowych kostek rosołowych ani przypraw, które zawierają wiele konserwantów i sztucznych barwników. Smak można nadać zupie przy pomocy naturalnej włoszczyzny.

Nieco mniej popularną, aczkolwiek bardzo zdrową propozycją jest zupa marchewkowa. Aby ją przygotować, należy ugotować bulion warzywny, a następnie dodać do niego marchew i opcjonalnie doprawić śmietaną.

Obecnie coraz chętniej sięgamy po zdrową dynię, z której także można przygotować pożywną zupę dla dziecka. Słodką wersję potrawy można stworzyć przy pomocy duszonej dyni, laski wanilii i niewielkiej ilości mleka.

W przypadku najmłodszych pociech świetnie sprawdzają się zupki jarzynowe, do których przygotowania wykorzystać można marchew, ziemniaki, buraki, pietruszkę, kleik ryżowy i oliwę z oliwek.

Produkty, które powinny być zawsze na talerzu razem

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie