jak ćwiczyć na siłowni żeby schudnąć

Na pewno wiesz, że kluczem do uzyskania zgrabnej sylwetki jest regularna aktywność fizyczna. Dzięki niej wzmacniają się mięśnie, a procesy metaboliczne zachodzące w organizmie – w tym spalanie tłuszczu - ulegają znaczącemu przyśpieszeniu. To właśnie dlatego osoby regularnie wykonujące ćwiczenia mogą przyjmować z pożywieniem więcej kalorii, a przy tym nie przytyć.

Jeżeli zależy ci na znaczącym wzmocnieniu mięśni to powinnaś często wykonywać typowe ćwiczenia siłowe. Najlepiej robić to na siłowni, gdyż są tam dostępne różnorodne maszyny do ćwiczeń. Jeżeli jednak twoim głównym celem jest redukcja tkanki tłuszczowej to powinnaś skupić się na wykonywaniu wydłużonych w czasie ćwiczeń cardio, w czasie których tętno wynosi ok. 144-155. Oczywiście od czasu do czasu dobrze by było, abyś wykonywała też ćwiczenia siłowe.

Nie zapominaj tylko, że za wygląd twojej sylwetki w dużej mierze odpowiada również dieta. Mówi się, że stanowi ona ok. 70-80% efektów. Z tego względu zadbaj o to, aby w twoim codziennym życiu znalazło się miejsce na zdrowe, racjonalne odżywianie.

10 urodowych trików, które musisz znać

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie