przepis na sok warzywny

Jak wiadomo, warzywa stanowią niezwykle istotny element diety każdego człowieka – dostarczają witamin i minerałów, niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Dlatego warto zadbać o ich obecność w diecie, także w postaci soków warzywnych. Jak stworzyć taki koktajl witaminowy?

Obecnie ogromną popularnością cieszą się zielone koktajle warzywne, tworzone na bazie brokuła, szpinaku i pietruszki. Do zmiksowanych składników dodać należy napar z kopru włoskiego lub sok z cytryny. Napój ten wpływa doskonale na pracę układu trawiennego i nerwowego, poprawia także kondycję skóry i włosów.

Doskonałym wyborem jest także sok z buraka z dodatkiem jogurtu naturalnego, soku z cytryny, soli, pieprzu i natki pietruszki. Koktajl ten wspomaga funkcje układu pokarmowego, zapobiega wzdęciom, przyspiesza przemianę materii, zmniejsza ryzyko nowotworów i doskonale wpływa na wątrobę.

Zdrowe soki warzywne przyrządzić można także z marchwi, pomidora i wielu innych składników. Więcej przepisów znajdziesz poniżej.

Najlepsze i najgorsze ubrania dla każdego typu sylwetki

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie