krwawienie podczas owulacji

Plamienie w czasie owulacji może świadczyć o płodności kobiety, jednak należy pamiętać, że w tym charakterze nie występuje u każdej kobiety, ani w każdym cyklu miesiączkowym. Krwawienie owulacyjne przeważnie ma miejsce w środku cyklu, trwa 1-2 dni i przybiera postać brązowych lub różowych smug w śluzie. Znacznie rzadziej pojawia się plamienie w kolorze żywoczerwonym.

Krwawienie w okresie jajeczkowania spowodowane może być zmianą poziomu estrogenów, która przyczynia się do złuszczania śluzówki i krwawienia. Inni specjaliści są zdania, że przyczyną plamienia jest pękający pęcherzyk jajnikowy.

Czym różni się krwawienie owulacyjne od krwawienia implantacyjnego? Pierwsze z nich występuje w środku cyklu, czyli w przypadku cyklu 28-dniowego 14 dnia. Natomiast plamienie implantacyjne zaobserwować można ok. 21 dnia cyklu, czyli tydzień później.

Krwawienie międzymiesiączkowe najlepiej skonsultować z lekarzem, ponieważ może świadczyć o poważnych chorobach, takich jak endometrioza, polip szyjki lub jamy macicy, a także o urazach szyjki macicy.

Najlepsze i najgorsze ubrania dla każdego typu sylwetki

Powiązane Tematy

Popularne tematy

Zobacz wszystkie