Tofu – superwygodny, sprężysty fotel

Tak się ostatnio złożyło, że akurat wpadają mi w oko naprawdę niesamowite projekty foteli i krzeseł. Parę dni temu zaprezentowałem Wam bardzo oryginalne, drewniane krzesło “Bespoke”. Z kolei dzisiejszy, megawygodny fotel “Tofu”, dzięki swej gąbczastej, niewiarygodnie elastycznej konstrukcji sprawi, że nawet przez myśl Ci nie przejdzie, żeby z niego wstawać!

Ten wspaniały fotel, znany też jako “breathing chair”(oddychający fotel) jest autorstwa projektantki Yu-Ying Wu. Gdy nikt na nim nie siedzi przypomina wielką, żywą tkankę roślinną w kształcie sześcianu. Są i tacy, którzy dopatrują się w nim solidnie napowietrzonego serka tofu (i pewnie mają rację sądząc po nazwie). Czymkolwiek by ten fotel nie był, doceniono jego walory estetyczne oraz inwencję autorki przyznając mu nagrodę Red Dot Design Award w kategorii koncepcyjnych mebli domowych w tym roku.

Zauważcie, że wyżłobienia w kształcie trójkątów, dokładnie i precyzyjnie rozmieszczone, zwiększają swój rozmiar ku górze, by stać się największymi w centralnej, górnej części fotela. Po co? Po to, byśmy mogli wygodnie na nim usiąść zatapiając ciało w miękkiej “gąbce”, a następnie równie łatwo z niego wstać, w czym ma nam nieco pomóc dzięki sprężystej konstrukcji odciążającej stawy kolanowe. Zawsze powróci do swego pierwotnego kształtu. Niestety na razie znajduje się w fazie koncepcji.

źródło: Oskar, Gadżetomania

Zobacz również: 8 sposobów, aby uzdrowić Twój dom: feng-shui

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Dom:

Aplikacja na zdrowie Chcesz czuć się bezpiecznie we własnym domu? Rozwiń zdolności ruchowe swojego dziecka Cenisz sobie komfort i wygodę? Sprawdź, dlaczego wielkość samochodu ma znaczenie Telefon, który spełni twoje oczekiwania Sprzęt domowy Używany laptop Projekt Gutenberg Agent 007 Jak poprawić wygląd? Drewniany rower Gra dla kobiet Drukarka 3D Miniklawiatura Tanie laptopy Gadżety kuchenne Modem bezprzewodowy Akcesoria do kuchni Oryginalna koszulka Laptop do 3000 Kontroler PC Zegarek na rękę Rower turystyczny Nowoczesne lampy sufitowe