Co jeść w święta, a czego unikać

Makowiec
Zobacz 8 zdjęć

Makowiec

Kaloryczność niektórych potraw świątecznych pozostawia wiele do życzenia. Na szczęście zarówno podczas Wigilii, jak i w pozostałe dni świąt, na stole znajdują się również potrawy zdrowe i niskokaloryczne.
Jeśli jesteś na diecie w trakcie świąt powinnaś wiedzieć, czego unikać, albo jeść w mniejszych ilościach, by nie zaprzepaścić efektów dotychczasowej diety. Czego unikać?

Makowiec– w 100 gramach makowca znajduje się aż 350 kcal. A 100 gram to zaledwie niewielki kawałek.
Karp smażony w panierce – w 100 gramach mieści się ponad 160 kcal.
Pierogi – jedna sztuka to od 30 do 50 kcal (w zależności czy ruskie, czy z grzybami). Jeśli jesz 10 pierogów, to pochłaniasz… 500 kcal.
Kutia – to jedno z najbardziej kalorycznych dań: 100g kutii to aż 245 kcal.
Co zatem można jeść? Jest na szczęście wiele potraw, z których nie trzeba rezygnować. Staraj się wybierać te, które nie będą bombą kaloryczną.
Barszcz – to niskokaloryczna zupa. Jeden, duży talerz barszczu (ok. 500 ml) zawiera 74 kcal.
Sałatki – dobre dla diety w zasadzie w każdej postaci. Unikaj jedynie majonezu i śmietany.
Zestaw wędlin – wybieraj chude wędliny, jedz je razem z pieczywem pełnoziarnistym.
Bigos – w 100g mieści się 120 kcal.

Zobacz również: Produkty, które powinny być zawsze na talerzu razem

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Jak długo żyją plemniki? Nadmiar sodu Radość życia "Joga w czasie ciąży i porodu" od Illuminatio Cała prawda o bubble tea 10 powodów, dla których warto pływać Dlaczego tłuszcze nasycone wcale nie są twoim wrogiem? Jak uniknąć 6 przyjacielskich faux pas? Jak kupić dobry rower? Co wiesz o medycynie estetycznej? Słodycze i ich wpływ na organizm Poczucie własnej wartości Dieta śródziemnomorska najlepszą receptą na uśmiech! Stosowanie probiotyków u wcześniaków 10 skutecznych sposobów na ograniczenie wielkości porcji Jak ćwiczyć pośladki na bieżni? Kiedy przespać się z nowym partnerem? Biegaj na zdrowie! Czy warto stosować suplementy diety? Jak zrelaksować stopy w 15 minut? Wykonaj 15-minutowy trening na schodach! Jak zwiększyć ilość spalanych kalorii? Z hemoroidami można walczyć Sprawdź, co powinnaś zabrać na majówkę!