Objawy napięcia przedmiesiączkowego

Obrzęk piersi
Zobacz 4 zdjęcia

Obrzęk piersi

Co miesiąc każda kobieta przeżywa kilka dni zmniejszonej aktywności, niechęci i bólu. Miesiączkę poprzedza jednak inny okres, nazywany PMS. Zespół napięcia przedmiesiączkowego dotyka każdą kobietę, jednak każda z nas różnie reaguje i ma różne objawy.
Najpopularniejszym objawem jest obrzęk i ból piersi. Czujemy, że jesteśmy ociężałe, a każdy gwałtowny ruch powoduje ból na wysokości klatki piersiowej. Nie jest to stały ból, ale odczuwalny przy niektórych sytuacjach, np. biegu, wchodzeniu po schodach czy też nawet przy schylaniu się.
Część kobiet odczuwa również wzmożony ból głowy, a także bóle w okolicach podbrzusza. Nie są one silne, ale jednak odczuwalne. Na ból najlepszy jest ciepły kompres (podbrzusze) a także przygaszone światło (głowa).
Niektóre panie na kilka dni przed menstruacją odczuwają silne wahania nastroju. W ciągu minuty potrafią zezłościć się nawet na drobnostkę, wybuchnąć płaczem lub śmiechem. Zmienność nastrojów może być nieco uciążliwa dla otoczenia, warto więc wyładować nerwy w inny sposób, na przykład na siłowni.
Z fizycznych objawów PMS zauważalny jest również przyrost wagi, która spada po skończeniu miesiączki. Niektóre kobiety tyją kilogram, inne nawet trzy-cztery.

Zobacz również: 7 sposobów, aby wychować szczęśliwe dziecko

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Zdrowie:

Jak długo żyją plemniki? Nadmiar sodu Radość życia "Joga w czasie ciąży i porodu" od Illuminatio Cała prawda o bubble tea 10 powodów, dla których warto pływać Dlaczego tłuszcze nasycone wcale nie są twoim wrogiem? Jak uniknąć 6 przyjacielskich faux pas? Jak kupić dobry rower? Co wiesz o medycynie estetycznej? Słodycze i ich wpływ na organizm Poczucie własnej wartości Dieta śródziemnomorska najlepszą receptą na uśmiech! Stosowanie probiotyków u wcześniaków 10 skutecznych sposobów na ograniczenie wielkości porcji Jak ćwiczyć pośladki na bieżni? Kiedy przespać się z nowym partnerem? Biegaj na zdrowie! Czy warto stosować suplementy diety? Jak zrelaksować stopy w 15 minut? Wykonaj 15-minutowy trening na schodach! Jak zwiększyć ilość spalanych kalorii? Z hemoroidami można walczyć Sprawdź, co powinnaś zabrać na majówkę!