Wielka Brytania kupuje kondomy dla RPA

Prezerwatywy warte milion funtów otrzyma od Wielkiej Brytanii Republika Południowej Afryki. Ma to pomóc krajowi w dążeniu do rozwiązania problemu z HIV i AIDS.
Obecnie w RPA z powodu AIDS ginie do tysiąca osób dziennie. Notuje się również około 1500 nowych zakażeń HIV każdego dnia. Republika Południowej Afryki jest jednym z krajów, w którym śmiertelność spowodowana tym wirusem jest największa.
Wielka Brytania postanowiła więc wspomóc kraj prezerwatywami wartymi około miliona funtów. To około 42 miliony kondomów. W RPA trzeba zwiększyć powszechność antykoncepcji, szczególnie przed napływem turystów w trakcie Mistrzostw Świata w piłce nożnej, które odbędą się latem tego roku.
Rząd Wielkiej Brytanii wezwał do przyspieszenia działań zwalczających epidemię HIV w RPA. Mistrzostwa Świata wiążą się również ze zwiększeniem prostytucji, a co za tym idzie – zwiększenia liczby zachorowań również wśród turystów.

Zobacz również: 7 sposobów, aby wychować szczęśliwe dziecko

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Jak długo żyją plemniki? Nadmiar sodu Radość życia "Joga w czasie ciąży i porodu" od Illuminatio Cała prawda o bubble tea 10 powodów, dla których warto pływać Dlaczego tłuszcze nasycone wcale nie są twoim wrogiem? Jak uniknąć 6 przyjacielskich faux pas? Jak kupić dobry rower? Co wiesz o medycynie estetycznej? Słodycze i ich wpływ na organizm Poczucie własnej wartości Dieta śródziemnomorska najlepszą receptą na uśmiech! Stosowanie probiotyków u wcześniaków 10 skutecznych sposobów na ograniczenie wielkości porcji Jak ćwiczyć pośladki na bieżni? Kiedy przespać się z nowym partnerem? Biegaj na zdrowie! Czy warto stosować suplementy diety? Jak zrelaksować stopy w 15 minut? Wykonaj 15-minutowy trening na schodach! Jak zwiększyć ilość spalanych kalorii? Z hemoroidami można walczyć Sprawdź, co powinnaś zabrać na majówkę!