Nie przejmuj się wagą po ciąży

Profesor Lucilla Poston, dyrektor badań matki i płodu w King's College w Londynie, stworzyła nowe wytyczne dotyczące wagi kobiet po porodzie i w trakcie ciąży. Według nowych zaleceń, młoda mamy śmiało mogą przytyć do 12,5 kilogramów i nie martwić się, że zaraz po porodzie nie wracają do swojej pierwotnej sylwetki.
Mało która kobieta w szybkim czasie wraca do swojej wagi sprzed porodu i odzyskuje pełnię sił. Powrót do stuprocentowego zdrowia trochę trwa, w tym także powrót do prawidłowej wagi. W trakcie ciąży wiele kobiet sporo tyje, a po urodzeniu dziecka nie mogą sobie poradzić z utratą wagi. Media oraz gwiazdy promują natychmiastowy powrót do pracy po ciąży. Ciągle myślą jak schudnąć po ciąży. Przykład Jennifer Lopez pokazuje, że kobieta może szybko stracić nadprogramowy tłuszczyk — wystarczą ciężkie ćwiczenia i restrykcyjna dieta.
Jednak czy warto? Podczas karmienia piersią kobieta dostarcza swojemu dziecku witaminy i potrzebne składniki, które wpływają na prawidłowy rozwój malucha. Zbyt szybkie podjęcie diety po porodzie może negatywnie wpłynąć na dziecko. Poza tym młoda mama ma dużo na głowie, a dodatkowe ćwiczenia mogą ją tylko bardziej osłabić.
Nie warto więc żyć w presji pięknej sylwetki od razu po wyjściu ze szpitala. Kobieta po ciąży ma prawo mieć kilka kilogramów nadwyżki. Gwiazdy sięgają po radykalne rozwiązania. Popularna jest między innymi baby food diet, podczas której można jeść wyłącznie produkty dla dzieci, ze słoiczków. Nie oszukujmy się: mało kogo stać na cały zapas papek dla dzieci. Bo przecież jeść musi i matka, i przede wszystkim dziecko. Z tej diety znana jest między innymi Jennifer Aniston, chociaż gwiazda nigdy otwarcie tego nie przyznała. Dieta jednak istnieje, a młode matki szukają wzorów w światowych gwiazdach. Zupełnie niepotrzebnie.

Zobacz również: 8 sposobów, aby uzdrowić Twój dom: feng-shui

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Zdrowie:

Jak długo żyją plemniki? Nadmiar sodu Radość życia "Joga w czasie ciąży i porodu" od Illuminatio Cała prawda o bubble tea 10 powodów, dla których warto pływać Dlaczego tłuszcze nasycone wcale nie są twoim wrogiem? Jak uniknąć 6 przyjacielskich faux pas? Jak kupić dobry rower? Co wiesz o medycynie estetycznej? Słodycze i ich wpływ na organizm Poczucie własnej wartości Dieta śródziemnomorska najlepszą receptą na uśmiech! Stosowanie probiotyków u wcześniaków 10 skutecznych sposobów na ograniczenie wielkości porcji Jak ćwiczyć pośladki na bieżni? Kiedy przespać się z nowym partnerem? Biegaj na zdrowie! Czy warto stosować suplementy diety? Jak zrelaksować stopy w 15 minut? Wykonaj 15-minutowy trening na schodach! Jak zwiększyć ilość spalanych kalorii? Z hemoroidami można walczyć Sprawdź, co powinnaś zabrać na majówkę!