Z hemoroidami można walczyć

Hemoroidy są inaczej nazywane żylakami odbytu. Choroba hemoridalna powstaje wtedy, gdy w splocie naczyń krwionośnych w odbytnicy zbiera się krew i powstają wypukłości.

Dolegliwości związane z hemoroidami sa bardzo uciążliwe. Pacjent odczuwa świąd, pieczenie oraz ból, dodatkowo może krwawić w czasie wypróżniania. Przyczyny choroby hemoridalnej sa różne. Może mieć ona podłoże genetyczne, ale też może powstawać z powodu prowadzenia niewłaściwego i niezdrowego stylu życia. Pojawiają się również wskutek długotrwałego siedzenia, biegunek, zaparć. Właściwa dieta, która jest bogata w wodę, warzywa, owoce oraz produkty pełnoziarniste, to podstawa proflaktyki hemoroidów. Bardzo ważny jest również ruch.

Dowiedz się, kto jest najbardziej narażony na powstawanie hemoroidów, jakie leczenie należy podjąć w przypadku zachorowania, czy też jak przeciwdziałać chorobie. Więcej informacji na abcZdrowie.pl.

 

Zobacz również: 7 sposobów, aby wychować szczęśliwe dziecko

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

"Joga w czasie ciąży i porodu" od Illuminatio Co wiesz o medycynie estetycznej? Słodycze i ich wpływ na organizm Stosowanie probiotyków u wcześniaków 10 skutecznych sposobów na ograniczenie wielkości porcji Jak ćwiczyć pośladki na bieżni? Kiedy przespać się z nowym partnerem? Biegaj na zdrowie! Czy warto stosować suplementy diety? Jak zrelaksować stopy w 15 minut? Wykonaj 15-minutowy trening na schodach! Dlaczego warto pobrać krew pępowinową?