Jak Polacy radzą sobie z jesienną grypą?

Zdjęcie kobiety / Shutterstock

Jak wynika z badania PAYBACK Opinion Poll, 9 na 10 Polaków przyznaje, że rzadko kiedy choruje jesienią. Okazuje się, że większość z nas dba o swoje zdrowie – 20% badanych przyjmuje suplementy diety i odżywki, 40% poddaje się badaniom okresowym, a 71% polega i na opiece NFZ-u, i na prywatnych usługach medycznych. Jednak 10% ankietowanych donosi, że jesienią często zapada na grypę. Jak radzą sobie z tym problemem?

Gdy zauważymy pierwsze objawy choroby, najczęściej próbujemy leczyć się na własną rękę – robią tak 2 na 3 osoby. Jedynie 20% badanych od razu udaje się do lekarza. Ponad 80% chorych nie korzysta ze zwolnień lekarskich ani z urlopu na żądanie. Jeżeli już zostajemy w domu, pracujemy zdalnie – robi tak 75% ankietowanych. Co 3 Polak lekceważy objawy grypy i wykonuje codzienne obowiązki z nadzieją, że schorzenie samo przejdzie.

Na szczęście większość z nas dba o zdrowie – zdrowo się odżywia, uprawia sport i dzieli czas między pracę lub naukę a odpoczynek. Najwięcej ankietowanych twierdzi, że jesienią zwraca szczególną uwagę na strój (57% osób), stara się unikać używek (55%), dba o higienę rąk (51%), pamięta o badaniach okresowych (42%) oraz pielęgnuje zdrowe nawyki żywieniowe (41%). Chociaż ok. 2/3 badanych dba o zdrowie własne i rodziny, co 4 Polak przyznaje, że więcej uwagi poświęca najbliższym, zaniedbując własny dobrostan.

Zobacz również: Najlepsze i najgorsze ubrania dla każdego typu sylwetki

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Zdrowie:

"Joga w czasie ciąży i porodu" od Illuminatio 10 powodów, dla których warto pływać Dlaczego tłuszcze nasycone wcale nie są twoim wrogiem? Jak kupić dobry rower? Co wiesz o medycynie estetycznej? Słodycze i ich wpływ na organizm Dieta śródziemnomorska najlepszą receptą na uśmiech! Stosowanie probiotyków u wcześniaków 10 skutecznych sposobów na ograniczenie wielkości porcji Jak ćwiczyć pośladki na bieżni? Kiedy przespać się z nowym partnerem? Biegaj na zdrowie! Czy warto stosować suplementy diety? Jak zrelaksować stopy w 15 minut? Wykonaj 15-minutowy trening na schodach! Jak zwiększyć ilość spalanych kalorii? Z hemoroidami można walczyć Sprawdź, co powinnaś zabrać na majówkę! Czy seks może zastąpić ćwiczenia? Jak być bardziej cierpliwą? Najskuteczniejsze ćwiczenia na szczupłe uda 8 najskrytszych sekretów szczupłych kobiet Jak uporać się z bólem szyi w kreatywny sposób? Suplementy diety Noble Health