Wysokokaloryczne jedzenie też może być zdrowe!

Ograniczone spożycie wysokokalorycznych produktów, np. lodów, ciastek i frytek, często okazuje się kluczem do szczupłej sylwetki. Jednak nie eliminuj z diety bogatych w kalorie przekąsek, które są korzystne dla organizmu. Jedzone w umiarkowanych ilościach dostarczają wielu niezbędnych składników odżywczych i chronią przed chorobami.

Zdjęcie kobiety/Shutterstock

Ten artykuł ma 5 stron:

Awokado

Jednym z produktów o wysokiej wartości energetycznej, ale korzystnym wpływie na organizm, jest awokado. Jest ono doskonałym źródłem jednonienasyconych kwasów tłuszczowych, antyoksydantów i beta-karotenu, które wspomagają pamięć, zmniejszają poziom złego cholesterolu LDL, podnoszą stężenie dobrego cholesterolu HDL oraz zapobiegają chorobom serca.

Zalecane dzienne spożycie tłuszczów wynosi 60–65 g. Jako że jedno awokado o wadze 30 g zawiera ok. 322 kcal, każdego dnia zjadaj połówkę owocu.

Zobacz również: Sprawdzone sposoby na szybkie spalanie kalorii

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rodzina:

5 białych produktów, które powinnaś jeść częściej Pozycje podczas snu, które cię uzdrowią 4 sekrety niemowlęcego snu Rozwój motoryczny i zabawa w jednym Jak wzmocnić więź z córką? Czy karmiącej mamie wolno się odchudzać? Jak wybrać plecak szkolny? Bezpieczna antykoncepcja dla karmiących mam Wybierz wygodne i stylowe buciki dla dziecka! Jak znaleźć najlepszą nianię? Co wiesz o wpływie słodyczy na organizm dziecka? Zalety i wady związku z kolegą z pracy Dzień Dziecka z Tematem Rzeka i Mamaville Rozpoznawanie autyzmu u dzieci Twoje dziecko nie musi bać się dentysty! Nowość - "Wakacje na medal" od Wydawnictwa Skrzat Probiotyki przy antybiotyku dla wcześniaków 5 najważniejszych etapów małżeństwa Jak bezpiecznie spędzić czas z dzieckiem na plaży? Jak wybrać dobre przedszkole? Kampania "Położna na medal" Poznaj bezpieczne kosmetyki dla niemowląt Corine de Farme BEBE Konkurs "Dziecko na medal" Co Księżna Danii robiła na warsztatach LEGO?