Domowe sposoby na atopowe zapalenie skóry

Skłonność do atopowego zapalenia skóry bywa dziedziczna, ale to nie jedyna przyczyna. Wykrycie alergenu, zwłaszcza u niemowląt bywa trudne. Dlatego leczenie atopowego zapalenia skóry często sprowadza się do łagodzenia objawów. Poniżej kilka domowych sposobów na dolegliwości związane z AZS.

Produkty hipoalergiczne
Jeśli odstawiłaś dziecko od piersi przed upływem 6. miesiąca życia kupuj mu produkty oznaczone jako hipoalergiczne.

Okłady z lodu
Zimne okłady łagodzą świąd. Pokruszony lód włóż do plastikowego woreczka i owiń go w ręcznik lub ściereczkę. Połóż na skórze na ok. 15 minut. Nie stosuj takich okładów u malutkich dzieci, aby ich nie przeziębić.

Kąpiel w mleku
Przygotuj ciepłą kąpiel z dodatkiem łyżki oliwy z oliwek i 250 ml tłustego mleka. Po 10 minutach w wannie delikatnie osusz skórę ręcznikiem.

Zmiana klimatu
Stres, zanieczyszczenie środowiska to kolejne czynniki wpływające na rozwój AZS. Dlatego chorym na atopowe zapalenie skóry zaleca się zmianę klimatu, np. wyjazd w góry czy nad morze.

Zobacz również: Produkty, które powinny być zawsze na talerzu razem

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rodzina:

5 białych produktów, które powinnaś jeść częściej Które wino jest najzdrowsze? Wysokokaloryczne jedzenie też może być zdrowe! Pozycje podczas snu, które cię uzdrowią Zamień kawę na pyszny napój energetyczny! Zielony groszek w diecie dziecka 4 sekrety niemowlęcego snu Rozwój motoryczny i zabawa w jednym Dorosłe dzieci alkoholików Jak wzmocnić więź z córką? Czy karmiącej mamie wolno się odchudzać? Jak wybrać plecak szkolny? Bezpieczna antykoncepcja dla karmiących mam Wybierz wygodne i stylowe buciki dla dziecka! Jak znaleźć najlepszą nianię? Co wiesz o wpływie słodyczy na organizm dziecka? Zalety i wady związku z kolegą z pracy Dzień Dziecka z Tematem Rzeka i Mamaville Rozpoznawanie autyzmu u dzieci Twoje dziecko nie musi bać się dentysty! Nowość - "Wakacje na medal" od Wydawnictwa Skrzat Probiotyki przy antybiotyku dla wcześniaków 5 najważniejszych etapów małżeństwa Jak bezpiecznie spędzić czas z dzieckiem na plaży?

Popularne w tym tygodniu:

Rozszerzanie diety niemowląt – poznaj fakty i mity