Zalety i wady związku z kolegą z pracy

Zdjęcie pary / Shutterstock

Randkowanie ze współpracownikiem może być wspaniałym, ekscytującym doświadczeniem… do czasu, gdy pojawią się pierwsze problemy między partnerami. Zanim zdecydujesz się na związek z mężczyzną, którego widujesz codziennie w biurze, zapoznaj się z plusami i minusami spotykania się i zerwania z kolegą z pracy.

Zalety związku z kolegą z pracy

Jak wiadomo, zakazany owoc smakuje najlepiej, dlatego potajemne schadzki i całusy skradane w przeróżnych zakątkach biura, mogą dodać takiemu związkowi pikanterii. Poza tym partnerzy mają niepowtarzalną okazję, aby zobaczyć, w jaki sposób zachowuje się bliska osoba podczas zajęć wymagających skupienia, motywacji i energii.

Jako współpracowniczka swojego partnera doskonale rozumiesz etykę zawodową i stosunki panujące w waszym wspólnym miejscu pracy. W ten sposób możesz otwarcie i szczerze rozmawiać z nim o bieżących projektach, decyzjach biznesowych i kontaktach z pozostałymi kolegami i koleżankami z pracy. Wspólne osiąganie celów zawodowych może przynieść partnerom wiele radości.

Najczęściej, zanim kobieta zaczyna spotykać się ze współpracownikiem, ma okazję dobrze go poznać na stopie zawodowej, dzięki czemu nawet na pierwszej randce nie odczuwa skrępowania. Co więcej, panie randkujące z kolegami z pracy wkładają więcej wysiłku w dobry wygląd i nie mogą doczekać się chwili, gdy w końcu dotrą do biura. Pod wieloma względami korzystne jest także zaczynanie i kończenie pracy o tej samej porze – w ten sposób partnerzy mogą znaleźć więcej czasu na wspólne wyjścia.

Wady związku z kolegą z pracy

W wielu przypadkach konieczne jest utrzymywanie związku w tajemnicy przed pozostałymi współpracownikami. Jeżeli o waszym romansie dowie się całe biuro, możecie spodziewać się wielu niekomfortowych sytuacji, a gdy postanowicie zerwać, sytuacja stanie się jeszcze bardziej nieprzyjemna i upokarzająca. Po kłótni lub rozstaniu często konieczne jest skrywanie negatywnych uczuć i żalu przed pozostałymi pracownikami.

Jeżeli oboje jesteście mocno zaangażowani w sprawy firmy, nieraz pokłócicie się o konkretne decyzje zawodowe lub działania partnera. Gdy podobne nieporozumienia w końcu doprowadzą do zerwania, nadal będziecie musieli znosić swoje towarzystwo w pracy i współpracować przy wykonywaniu wspólnych projektów. Ponadto, szczegóły na temat życia prywatnego, które poznasz, spędzając romantyczne wieczory z partnerem, mogą sprawić, że przestaniesz szanować go w kwestiach zawodowych.

Wielu szefów i kierowników uważa związki w pracy za zachowanie nieprofesjonalne, w związku z czym po upublicznieniu łączących was uczuć, mogą oni zastanowić się następnym razem nad zaplanowaną podwyżką czy awansem. Musisz także pamiętać, że w przypadku, gdy zamieszkacie razem, nie odpoczniecie od siebie ani w pracy, ani w domu.

Zobacz również: Produkty, które powinny być zawsze na talerzu razem

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Rodzina:

5 białych produktów, które powinnaś jeść częściej Pozycje podczas snu, które cię uzdrowią 4 sekrety niemowlęcego snu Rozwój motoryczny i zabawa w jednym Jak wzmocnić więź z córką? Czy karmiącej mamie wolno się odchudzać? Jak wybrać plecak szkolny? Bezpieczna antykoncepcja dla karmiących mam Wybierz wygodne i stylowe buciki dla dziecka! Jak znaleźć najlepszą nianię? Co wiesz o wpływie słodyczy na organizm dziecka? Dzień Dziecka z Tematem Rzeka i Mamaville Rozpoznawanie autyzmu u dzieci Twoje dziecko nie musi bać się dentysty! Nowość - "Wakacje na medal" od Wydawnictwa Skrzat Probiotyki przy antybiotyku dla wcześniaków 5 najważniejszych etapów małżeństwa Jak bezpiecznie spędzić czas z dzieckiem na plaży? Jak wybrać dobre przedszkole? Kampania "Położna na medal" Poznaj bezpieczne kosmetyki dla niemowląt Corine de Farme BEBE Konkurs "Dziecko na medal" Co Księżna Danii robiła na warsztatach LEGO? Najnowsza linia bielizny dla kobiet ciężarnych i karmiących piersią