Malowanie na szkle

Malowanie na szkle to zajęcie dla dzieci powyżej trzeciego roku życia. Specjalne farbki można zakupić w sklepach plastycznych. Malunki można umieścić na oknie w pokoju dziecięcym. Z czego składa się zestaw do malowania i jak się nim posługiwać, o tym przeczytacie w artykule poniżej.

Farby do malowania na szkle

Farbki można kupić pojedynczo lub w zestawie. Do malowania konturów postaci służy specjalna farbka konturówka a do kolorowania przeznaczona jest inna farbka. W zestawie znajduje się zwykle specjalna folia i szablony z rysunkami.

Malowanie na szkle krok po kroku

Zanim zaczniecie malować przebierzcie się w mniej oficjalne ciuszki, gdyż farbka może brudzić. Do szablonu z rysunkiem należy przyłożyć folię. Na niej farbką konturówką odrysowuje się wzór. Szablon pozostawia się na 2 godziny do wyschnięcia. Następnie kontury wypełnia się kolorowymi farbkami i pozostawia do wyschnięcia na 24h. Na drugi dzień należy odkleić obrazek z folii i nakleić na szybkę. Równie dobrze może być to lustro czy szklanka. Farbka całkiem dobrze trzyma się na innych płaskich nawierzchniach. Nie naklejaj obrazków w miejscach, gdzie panuje duża wilgotność (łazienka) oraz chroń je przed wysokimi i niskimi temperaturami (w szklance z obrazkiem nie rób gorącej herbaty ani mrożonych napojów). 
 

Zobacz również: Produkty, które powinny być zawsze na talerzu razem

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rodzina:

5 białych produktów, które powinnaś jeść częściej Które wino jest najzdrowsze? Wysokokaloryczne jedzenie też może być zdrowe! Pozycje podczas snu, które cię uzdrowią Zamień kawę na pyszny napój energetyczny! Zielony groszek w diecie dziecka 4 sekrety niemowlęcego snu Rozwój motoryczny i zabawa w jednym Dorosłe dzieci alkoholików Jak wzmocnić więź z córką? Czy karmiącej mamie wolno się odchudzać? Jak wybrać plecak szkolny? Bezpieczna antykoncepcja dla karmiących mam Wybierz wygodne i stylowe buciki dla dziecka! Jak znaleźć najlepszą nianię? Co wiesz o wpływie słodyczy na organizm dziecka? Zalety i wady związku z kolegą z pracy Dzień Dziecka z Tematem Rzeka i Mamaville Rozpoznawanie autyzmu u dzieci Twoje dziecko nie musi bać się dentysty! Nowość - "Wakacje na medal" od Wydawnictwa Skrzat Probiotyki przy antybiotyku dla wcześniaków 5 najważniejszych etapów małżeństwa Jak bezpiecznie spędzić czas z dzieckiem na plaży?