Nadmierna senność- przyczyny

Wiele osób skarży się na nieustające uczucie osłabienia, notorycznego zmęczenia i ospałość. Niewielu jednak wie, że takie objawy mogą być przyczyną złego stanu zdrowia. Kiedy należy udać się do lekarza i jakie symptomy traktować jako potencjalny alarm?
Niedokrwistość
Niska liczba erytrocytów i niedobór żelaza powoduje bóle głowy, bladość, duszności, łamliwość paznokci, szortkość skóry i senność. Aby przekonać się czy istniejący stan rzeczy wskazuje na anemię, warto wykonać badanie morfologiczne.
Niedoczynność tarczycy
Objawami, które mogą nas zaniepokoić są: uczucie zimna, spowolnienie metabolizmu, słaba kondycja włosów. Jeśli którykolowiek z wymienionych występuje, powinniśmy jak najszybciej udać się na badanie krwi, które potwierdzi lub wykluczy niedoczynność tarczycy.
Ciąża
Uczucie nagłej senności, nawet mimo wielu godzin snu, może nas także informować o ciąży. Wiąże się to ze zmianami hormonalnym zachodzącymi w organizmie.
Depresja
Spadek energii i zaburzenia snu występują także w przypadku chorych na depresję. Uczucie przygnębienia nierzadko prowadzi do problemów z jedzeniem, niedojadaniem czy zupełnym brakiem apetytu, a to skutkuje osłabieniem organizmu, który nie ma siły do działania. W celu postawienie odpowiedniej diagnozy zaleca się zatem wizytę u psychologa.

Cukrzyca
Nieprawidłowości w tej sferze wykaże badanie zawartości glukozy we krwi. Wahania poziomu cukru bowiem mogą także powodować wzmożoną senność, a co za tym idzie także problemy zdrowotne z nerkami, wilomocz czy nadmierne pragnienie.

Zobacz również: Sprawdzone sposoby na szybkie spalanie kalorii

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Nadmiar sodu Radość życia "Joga w czasie ciąży i porodu" od Illuminatio Cała prawda o bubble tea 10 powodów, dla których warto pływać Dlaczego tłuszcze nasycone wcale nie są twoim wrogiem? Jak uniknąć 6 przyjacielskich faux pas? Jak kupić dobry rower? Co wiesz o medycynie estetycznej? Słodycze i ich wpływ na organizm Poczucie własnej wartości Dieta śródziemnomorska najlepszą receptą na uśmiech! Stosowanie probiotyków u wcześniaków 10 skutecznych sposobów na ograniczenie wielkości porcji Jak ćwiczyć pośladki na bieżni? Kiedy przespać się z nowym partnerem? Biegaj na zdrowie! Czy warto stosować suplementy diety? Jak zrelaksować stopy w 15 minut? Wykonaj 15-minutowy trening na schodach! Jak zwiększyć ilość spalanych kalorii? Z hemoroidami można walczyć Sprawdź, co powinnaś zabrać na majówkę! Czy seks może zastąpić ćwiczenia?