Ile wiemy o zdrowym żywieniu?

Zdjęcie kobiety / Shutterstock

Coraz więcej Polaków zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne dla zdrowia jest właściwe odżywianie się. Lecz czy wiemy, co tak właściwie powinna zawierać nasza dieta? W ramach kampanii „5 porcji warzyw, owoców i soku” co roku odbywają się badania świadomości, dostarczające wielu cennych informacji na temat naszej wiedzy o zdrowych nawykach żywieniowych. Jakie wnioski płyną z najnowszego?

W ostatnim badaniu świadomości udział wzięły matki w wieku 24–45 lat, które posiadały dzieci w wieku 3–10 lat. Jak sugerują wyniki, kobiety doskonale zdają sobie sprawę z tego, że co dzień powinniśmy spożywać 5 porcji warzyw i owoców, a jedną z tych porcji może być sok. 33% ankietowanych podaje, że stosuje taką właśnie dietę, a 40% mam tłumaczy, że ich dzieci co dzień spożywają właściwą ilość warzyw i owoców. Podczas gdy owoce lubi aż 84% dzieci, za warzywami nie przepada 54% maluchów. Aż 70% mam daje swoim pociechom owoce do szkoły i tyle samo stosuje sok, jako zdrową alternatywę dla 1 porcji owoców lub warzyw.

Zobacz również: 7 sposobów, aby wychować szczęśliwe dziecko

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Kuchnia:

Pobierz przepis na pyszne batoniki müsli z otrębami i żurawiną Słodycze - zdrowe czy nie? Poznaj przepis na owoce morza dla początkujących