Pozbądź się wady wzroku – poznaj fakty o laserowej korekcji.

Z wadą wzroku żyje się trudno. Trzeba pogodzić się z ograniczeniami, noszenie okularów czy soczewek to zwykła codzienność. Czy tak musi być? Czy jesteś skazana na te niedogodności? Zabiegi laserowe już dawno stały się alternatywą dla krótkowidzów czy astygmatyków, by znów ostro i wyraźnie widzieć. Sprawdziliśmy dla Ciebie, na czym polega i jakie są zalety najnowszych metod laserowej korekcji wad wzroku.

Wady wzroku w znacznym stopniu utrudniają codzienne funkcjonowanie

Z powodu wad wzroku cierpi coraz więcej młodych, aktywnych ludzi. Noszenie okularów i soczewek dla wielu z nas może być bardzo uciążliwe. Szczególnie w przypadku stosowania soczewek kontaktowych często dochodzi do bardzo nieprzyjemnych podrażnień oka, przez które możemy odczuwać znaczny dyskomfort.

Krótkowzroczność, inaczej miopia, to wada wzroku, w przebiegu której tor optyczny oka skupia obraz przed siatkówką. Krótkowzroczność to jedna z najczęściej występujących wad oka. Na astygmatyzm natomiast cierpi prawie każdy z nas. Obraz widziany przez astygmatyka jest niewyraźny, zamglony w różnych osiach widzenia.

W astygmatyzmie (inaczej niezborności) z powodu nieprawidłowości krzywizn wpadająca do oka wiązka promieni po załamaniu skupia się w dwóch punktach, powodując powstawanie nieostrego obrazu. Nieregularny kształt rogówki, która w astygmatyzmie nie jest wycinkiem kuli, lecz przypomina wycinek piłki do rugby, odpowiada za 98 procent przypadków wady oczu.

Te wady soczewki mogą znacznie utrudniać codzienne funkcjonowanie oraz dyskwalifikować nas w wykonywaniu niektórych zajęć, np. nurkowania czy zawodów.

Najnowsza metoda korekcji — Lentivu

Rozwiązaniem dla osób cierpiących na wady wzroku, takie jak krótkowzroczność i astygmatyzm jest jedna z najnowszych metod korekcji wad wzroku – Lentivu. Zabieg jest minimalnie inwazyjny i bezpieczny, dzięki czemu pacjent już następnego dnia może wrócić do codziennych aktywności.

Zabieg może być przeprowadzony u osób z takimi wadami jak krótkowzroczność od -0,75 dioptrii do -10 dioptrii oraz astygmatyzm do 5,0 dioptrii. Ostateczna decyzja dotycząca zakresu korekcji zapada oczywiście po przeprowadzonym przez lekarza okulistę specjalistycznym badaniu kwalifikacyjnym.

Doskonały wzrok w 24 sekundy, bez użycia skalpela

Zabieg metodą Lentivu trwa zaledwie 24 sekundy w jednym oku, jest całkowicie bezbolesny i wykonywany bez użycia skalpela. Skalpel zastępuje specjalny laser, który zmienia krzywizny przedniej powierzchni oka, czyli rogówki. Mikrosoczewkowa korekcja wzroku metodą Lentivu różni się od dotychczas stosowanej tradycyjnej laserowej korekcji wzroku.

Zobacz również: Sprawdzone sposoby na szybkie spalanie kalorii

Charakteryzuje się ona o wiele mniejszą inwazyjnością, krótszym czasem zabiegu, mniejszą energią aplikowaną do oka oraz mniejszą zależnością od różnych czynników środowiskowych. Ingerencja w powierzchnię rogówki jest ograniczona do minimum. Podczas zabiegu pacjent nie odczuwa bólu, dzięki zaaplikowanym kroplom znieczulającym, jest przytomny i ma stały kontakt z lekarzem.

Pobyt w klinice zazwyczaj trwa około dwóch godzin. W tym czasie pacjent spotyka się z lekarzem, jest przygotowywany do zabiegu oraz ma wykonaną korekcję. Już kolejnego dnia osoba, u której przeprowadzono korekcję wzroku metodą Lentivu może wrócić do pracy, jeździć samochodem, uprawiać sport czy czytać książki.

Kto może poddać się mikrosoczewkowej korekcji wzroku Lentivu

Zabieg metodą Lentivu można przeprowadzić u większości osób z krótkowzrocznością i astygmatyzmem. Pacjent musi mieć jednak ukończone 21 lat i ustabilizowaną wadę wzroku. Przeciwwskazaniem do wykonania mikrosoczewkowej korekcji wzroku jest zaćma, jaskra, zespół suchego oka, skłonność do zapalnych schorzeń oczu, alergia. Zabiegowi nie mogą zostać poddane kobiety w ciąży lub w trakcie karmienia, osoby z rozrusznikiem serca, czy cierpiące na choroby autoimmunologiczne lub z nieustabilizowaną gospodarką hormonalną.

Żeby mieć pewność, że korekcja może zostać wykonana, należy poddać się szczegółowym badaniom, które wykonuje się w klinice specjalizującej się w tego typu zabiegach. W czasie wizyty, oprócz szczegółowych i wszechstronnych badań okulistycznych, pacjent może porozmawiać z lekarzem, który opowie więcej szczegółów związanych z zabiegiem i na pewno odpowie na nurtujące nas pytania.

Dowiedz się więcej na optegra.com.pl

Informacja prasowa

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Jedzenie odchudza. Krem do masażu z imbirem Reumo TERAPIA – na stawy i mięśnie DeoMed® – skarpetki, które troszczą się o stopy Wszystko, czego możesz nie wiedzieć o wargach sromowych Mikołajki z lizakiem MultiFan Lista zabiegów, które poprawią Twoje doznania seksualne Bruksizm - problem zdrowia i urody Poznaj swój problem - nietrzymanie moczu Miejsca intymne po porodzie Dobra ginekologia estetyczna i plastyczna Jak starzeją się kobiece miejsca intymne Letnia angina u dziecka – wylecz za nim będzie za późno! Jesienią zadbaj o skórę STABILIZACJA WAGI PO ODCHUDZANIU Co oznaczają naklejki na owocach i warzywach? Zioła na płodność Dieta bogata w błonnik Co jeść, żeby zajść w ciążę? Kalorie w płatkach owsianych – wartość odżywcza, rodzaje, błonnik, witaminy Zioła na obniżenie ciśnienia krwi Jedzenie na problemy hormonalne Dieta po 50. roku życia – tych błędów nie popełniaj Avilin Balsam Spray – inteligentny opatrunek w wakacyjnej apteczce 155. urodziny Hajoty

Popularne w tym tygodniu:

Co to jest zespół policystycznych jajników i jak go leczyć? Cytryniec Chiński – wschodnia siła spokoju