DeoMed® – skarpetki, które troszczą się o stopy

Czy jeżeli chcemy, żeby nasze stopy czuły się komfortowo, ale równocześnie, żeby było im ciepło – skazani jesteśmy na bezowocne poszukiwania nieistniejącego ideału? Na szczęście nie: właśnie pojawiły się wełniane i ciepłe − chociaż cienkie – skarpetki z profilaktycznej serii deoMed® Wool. I od razu dostały pierwszą nagrodę w kategorii odzieży profilaktycznej na XXI Ogólnopolskim Sympozjum Diabetologicznym DIABETICA EXPO 2017.

Skóra na stopach to wyspecjalizowana, naturalna bariera ochronna, dzięki której są one odporne na szkodliwe czynniki mechaniczne, termiczne, wilgoć, toksyny i infekcje. Wszystkie te funkcje skóra spełnia bez zarzutu, jeżeli jesteśmy zdrowi.

Ten czuły mechanizm przestaje jednak prawidłowo funkcjonować, jeżeli cierpimy na którąś z bardzo powszechnych obecnie chorób cywilizacyjnych. Zwłaszcza tych przewlekłych, zwyrodnieniowych, takich jak na przykład: cukrzyca, otyłość, choroby układu krążenia, neuropatie kończyn dolnych. A także u osób z żylakami podudzi, atopowym zapaleniem skóry, grzybicą i zaburzeniami potliwości.

Cukrzyca to bardzo poważny problem dla ogromnej rzeszy ludzi. Słyszymy o udogodnieniach, które chorzy mają na wyciągnięcie ręki, czytamy o nowinkach w leczeniu. Wciąż jednak jest to choroba nieuleczalna. Można z nią wprawdzie żyć, ale komfort życia pozostawia wiele do życzenia.

Jednym z najbardziej spektakularnych objawów towarzyszących tej chorobie jest tzw. zespół stopy cukrzycowej. Aż trudno uwierzyć, że w wyniku zaniedbań w jej leczeniu każdego roku dochodzi w Polsce do prawie pięciu tysięcy (!!!) amputacji kończyn. Dzieje się to w drugiej dekadzie XXI wieku, w kraju znajdującym się w samym centrum cywilizowanej Europy.

Do najskuteczniejszych działań profilaktycznych należy troskliwa ochrona skóry. W przebiegu cukrzycy ulega ona zmianom patologicznym, których nasilenie jest proporcjonalne do czasu trwania choroby. Już pierwsze objawy, czyli na przykład upośledzenie czucia w obrębie stóp, są sygnałem alarmowym.

Potem pojawia się skłonność do infekcji, owrzodzenia, świąd, martwica skóry, jej pękanie, grzybica. Tej ostatniej sprzyja pocenie się skóry − dlatego tak ważne są przewiewne skarpetki i buty. Skóra osób chorych na cukrzycę jest podatna na uszkodzenia, dlatego przygotowano tzw. dekalog higienicznej opieki, który obejmuje m.in. noszenie odpowiednich ochronnych skarpetek i obuwia.

Skarpetki i podkolanówki zdrowotne deoMed® zarejestrowane są jako wyrób medyczny. Produkowane i doskonalone we współpracy z lekarzami, fizjoterapeutami i pacjentami. Mają klinicznie udowodnione działanie ochronne. Może je nosić każdy dbający o wygodę i profilaktykę stóp, ale stworzono je z myślą o najbardziej wymagających stopach osób: z cukrzycą, stanami zapalnymi skóry, grzybicą, obrzękami stóp, nadpotliwością, otyłością i zaburzeniami krążenia. Skarpetki deoMed® łagodzą miejscowo dolegliwości związane z ich przebiegiem.

Specjalna konstrukcja cholewki, czyli ściągacza skarpetki i niewielka domieszka nowoczesnej LYCRY® albo elastanu w składzie sprawiają, że dopasowują się świetnie do nogi, przylegając do niej jak druga skóra, a jednocześnie nie uciskając jej. Ucisk na nogę udało się ograniczyć do minimum, koniecznego do tego, żeby skarpetki nie zsuwały się z nogi. Są bardzo elastyczne i nie tamują przepływu krwi, dlatego ich noszenie jest komfortowe nawet dla opuchniętych nóg.

Zobacz również: Sprawdzone sposoby na szybkie spalanie kalorii

Płaski szew albo bezszwowe łączenie nad palcami gwarantują wygodę nawet posiadaczom wyjątkowo wrażliwych stóp, na przykład stóp diabetyków.

Skarpetki i podkolanówki deoMed® hamują rozwój grzybów i bakterii, zapobiegając przykremu zapachowi podczas użytkowania. Zastosowano w nich rozwiązania, które na powierzchni skóry stykającej się ze skarpetką tworzą warunki uniemożliwiające rozwój bakterii i grzybów. Jakie to rozwiązania?

 • zastosowanie trwałej, odpornej na spieranie, opatentowanej apretury antybakteryjnej i antygrzybiczej szwajcarskiej firmy Sanitized®; apretura to inaczej uszlachetnianie materiału przez nadanie mu nowych, lepszych cech, które uprzyjemniają jego użytkowanie i czynią zdrowszym; jest ona trwale związana z materiałem i odporna na spieranie;
 • stosowanie przędz z zawartością tlenku cynku, który ma działanie bakteriostatyczne i grzybobójcze, przyspiesza procesy gojenia;
 • zawartość w przędzy jonów srebra, które działają bakteriostatycznie i grzybobójczo, ograniczając rozwój bakterii.

Do produkcji skarpetek i podkolanówek deoMed® używane są naturalne przędze najwyższej jakości: bawełniana, bambusowa oraz najnowocześniejsze przędze syntetyczne.

Dlaczego skarpetki i podkolanówki deoMed® są idealne dla naszych stóp? Mają szczególne właściwości, bo są:

 • bezuciskowe (nie upośledzają krążenia w nogach),
 • z płaskim szwem albo bez szwu (nie powodują otarć),
 • bardzo elastyczne (możemy je zakładać nawet na opuchnięte nogi),
 • antybakteryjne i antygrzybicze (zapobiegają infekcjom i normalizują florę bakteryjną skóry),
 • przewiewne (umożliwiają prawidłowe wydzielanie i parowanie potu, pozwalają na swobodny dostęp powietrza do skóry),
 • antyzapachowe (działają jak bezzapachowy dezodorant, dlatego skarpetki nie mają zapachu nawet po całym dniu noszenia),
 • chronią przed zimnem i przed urazami.

W kolekcji znajdziemy:

 • skarpetki zdrowotne zarejestrowane jako wyrób medyczny: Smart SeaCell® (cienkie, z przędzy bawełnianej i celulozowej, z cynkiem i algami morskimi, cena – ok. 21 zł), DeoMed® Bamboo (cienkie, z przędzy bambusowej z apreturą Sanitized®, cena – ok. 13 zł), DeoMed® Cotton (cienkie, bawełniane z apreturą Sanitized®, cena – ok. 10 zł), Medic Deo® Cotton (frotte, bawełniane z apreturą Sanitized®, dla osób aktywnych fizycznie, cena – ok. 13 zł), Medic Deo® Silverwool (z wełną merynosową i jonami srebra, cena − ok. 27 zł), DeoMed® Wool (cienkie, z wełną merynosową, cena – ok. 16 zł),
 • stopki Mini Bamboo (z przędzy bambusowej z apreturą Sanitized®, cena – ok. 11 zł),
 • podkolanówki zdrowotne zarejestrowane jako wyrób medyczny: DeoMed® Bamboo Long (cienkie, z przędzy bambusowej, z apreturą Sanitized®, cena – ok. 17 zł) oraz Medic Deo® Long (frotte, bawełniane, z apreturą Sanitized®, cena – ok. 22 zł),
 • skarpetki Kid Deo (cena – ok. 10 zł),
 • skarpetki bambusowe przeciw komarom i kleszczom DeoMed® MosquitoStop (z przędzy bambusowej z apreturą Sanitized®, cena – ok. 17 zł).

Skarpetki zdrowotne deoMed® kupimy w dobrych aptekach, sklepach medycznych oraz w autoryzowanym sklepie internetowym, do którego można wejść ze strony: www.deomed.pl

Skarpetki i podkolanówki deoMed® mają rekomendację Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Na XXI Ogólnopolskim Sympozjum Diabetologicznym DIABETICA EXPO 2017, które odbyło się w dniach 22–23 września 2017 w Toruniu, cała kolekcja skarpetek zdrowotnych deoMed® zajęła I miejsce w kategorii „Najlepszy Produkt Diabetologiczny Roku 2017”. Skarpetki DEOMED® WOOL z wełny merynosowej otrzymały I nagrodę w kategorii „odzież profilaktyczna”.

W plebiscycie „Dobre dla Diabetyka 2012” organizowanym przez redakcję magazynu „PEN. Cukrzyca i Otyłość” kolekcja skarpetek zdrowotnych deoMed® zajęła pierwsze miejsce i otrzymała tytuł NAJLEPSZY PRODUKT DLA DIABETYKA.

Na XV Ogólnopolskim Sympozjum Diabetologicznym DIABETICA EXPO 2012 w Toruniu kolekcja skarpetek zdrowotnych deoMed® zajęła I miejsce w kategorii „odzież profilaktyczna”.

Na największych w tej branży w Polsce, XIX Międzynarodowych Targach Sprzętu Rehabilitacyjnego REHABILITACJA 2011 w Łodzi, wyróżnienie uzyskała cała kolekcja skarpetek zdrowotnych deoMed® .

Informacja prasowa

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Wszystko, czego możesz nie wiedzieć o wargach sromowych Mikołajki z lizakiem MultiFan Lista zabiegów, które poprawią Twoje doznania seksualne Bruksizm - problem zdrowia i urody Poznaj swój problem - nietrzymanie moczu Miejsca intymne po porodzie Dobra ginekologia estetyczna i plastyczna Jak starzeją się kobiece miejsca intymne Letnia angina u dziecka – wylecz za nim będzie za późno! Jesienią zadbaj o skórę STABILIZACJA WAGI PO ODCHUDZANIU Co oznaczają naklejki na owocach i warzywach? Zioła na płodność Dieta bogata w błonnik Co jeść, żeby zajść w ciążę? Kalorie w płatkach owsianych – wartość odżywcza, rodzaje, błonnik, witaminy Zioła na obniżenie ciśnienia krwi Jedzenie na problemy hormonalne Dieta po 50. roku życia – tych błędów nie popełniaj Avilin Balsam Spray – inteligentny opatrunek w wakacyjnej apteczce 155. urodziny Hajoty Jak radzić sobie z kaszlem u dziecka? Witamina D i K na straży zdrowych kości Picie słodzonych napojów powoduje stan przedcukrzycowy