"Życie to są chwile" - recenzja

„Życie to są chwile" - do tej pory słowa te kojarzyły się nam głównie z przyjemną melodią i jakże znaną grupą Akcent. Mi od pewnego czasu kojarzą się również z niezwykle ciekawą książką opisującą historię Zenona Martyniuka, lidera tejże grupy.

Sięgając po nią pierwszy raz, nie spodziewałam się tak dogłębnie opisanych sytuacji. Pomimo tego, że książka dzieli się na 13 rozdziałów, nie jest ona napisana chaotycznie. Wręcz przeciwnie — ciągnące się w niej wątki są tak płynnie splecione między sobą, że czyta się ją naprawdę przyjemnie.

Zaskoczeniem może być to, jak wiele razy porusza ona strefę rodzinną i prywatną piosenkarza. Zawiera wiele opowieści i anegdot z czasów jego młodości. Pokazuje wszystkim doskonale znanego „Króla Disco Polo” od zupełnie innej strony. To jak podróż zaczynająca się od pełnych muzyki lat najmłodszych, poprzez pierwsze występy uzdolnionego nastolatka, aż do chwili obecnej.

Nie da się ukryć, jak wielką rolę odgrywa dla niego rodzina, którą nie mamy okazji zbyt często oglądać. Dopiero czytając książkę, miałam okazję ich tak naprawdę „poznać”.

„Życie to są chwile” to książka bogata również w prywatne fotografie artysty. Ukazane są na nich liczne podróże, koncerty, spotkania z innymi gwiazdami, ale także uchylają rąbka tajemnicy zacisza domowego.

Szata graficzna oraz twarda oprawa książki sprawiają, że jest ona wystarczająco interesująca już na pierwszy rzut oka, zachęca więc czytelnika do zapoznania się z jej treścią. Biografia wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie i wiem, że następny koncert Zenka będzie dla mnie zdecydowanie bardziej osobisty niż poprzednie.

Autor: Eliza Barszcz

Zobacz również: 8 sposobów, aby uzdrowić Twój dom: feng-shui

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Dom:

Jak być szczęśliwą z mężczyzną, czyli instrukcja obsługi faceta Sprawdzone sposoby na oszczędne pranie „Co-dziennik” – recenzja Funkcjonalna lodówka dla każdego – jak wybrać najlepszą? Kolekcja Westwing Tutti Frutti "Historia spisana atramentem" Maria Ulatowska, Jacek Skowroński - recenzja „Królowa Saby” Tosca Lee – recenzja Katie Marsh „Wszystko, co mam” – recenzja Mniej stresu w nowym roku - 3 inspiracje J. Mayo, E. Craigie, Ostatni dzień Hitlera – recenzja Wybieramy pralkę. Na co zwrócić uwagę? Nadmiar domowych obowiązków? Zobacz, jak możesz je sobie umilić „Dom na skraju nocy” Catherine Banner – recenzja „Podniebny lot” R. K. Lilley, Helion – recenzja Kredyt samochodowy – gotowa recepta na realizację swoich planów Nieoczekiwane wydatki? Zobacz jak zachować równowagę finansową! Zobacz jak zarobić na własnych oszczędnościach – to naprawdę proste! Zakupy internetowe - wady i zalety Jakie drzwi wybrać do łazienki? Jak ocieplić wystrój domu? Wspólne finanse w związku – tak czy nie? Święta z bliskimi w wyjątkowym klimacie Warto walczyć o marzenia – recenzja książek „Calder. Narodziny odwagi” oraz „Eden. Nowy początek” Tucker Max „Oby w piekle podawali piwo”