Funkcjonalna lodówka dla każdego – jak wybrać najlepszą?

Lodówka to podstawowe wyposażenie każdej kuchni. Wyobrażasz sobie bez niej swoje mieszkanie? Dlatego właśnie zakup odpowiedniego modelu to poważna decyzja, zwłaszcza że nie podejmujemy jej zbyt często.

Na co więc zwrócić uwagę, by wybrać najlepszą i najbardziej funkcjonalną lodówkę, która posłuży nam przez długi czas? Wybór na rynku jest bardzo duży, a wiele zależy – jak to zazwyczaj bywa – od naszych indywidualnych preferencji.

Technologia No Frost

To rozwiązanie, które pomaga utrzymać idealny poziom wilgotności w lodówce i zachować świeżość przechowywanego w niej jedzenia na dłużej. Technologia No Frost oznacza lodówkę bezszronową, wyposażoną w system zapobiegający zbieraniu i osadzaniu szronu. Dzięki takiemu rozwiązaniu żywność przechowywana we wnętrzu chłodziarki nie wysusza się, nawet jeżeli nie jest niczym przykryta. Dodatkowo dwa niezależne systemy cyrkulacji powietrza — w chłodziarce i w zamrażarce — nie pozwalają na mieszanie się zapachów.

Praktyczne Flexi Box

Jeśli zależy Ci na dodatkowej ochronie żywności, wybierz lodówkę z pojemnikami Flexi Box. Można je łatwo wyciągnąć i umieścić na jednym z dwóch poziomów do wyboru – zależnie od typu jedzenia, który chcesz w nich aktualnie przechowywać. Na górnym poziomie można trzymać w nich owoce i warzywa, które zachowają świeżość dłużej dzięki udoskonalonemu systemowi termodynamicznemu i przechowywaniu w idealnej dla nich temperaturze (ok. 5°C). Umieszczenie Flexi Box tuż nad koszem na warzywa pozwala w nim spokojnie przechowywać delikatną żywność, taką jak mięso i ryby, w temperaturze ok. 0°C (więcej dowiesz się tutaj: http://www.indesit.pl/). Flexi Box może być używany jako dodatkowa półka na owoce i warzywa, która pomieści nawet do 30 jabłek.

Wygoda i dostęp dla każdego

Zanim wybierzesz lodówkę, zajrzyj do środka i zastanów się, czy wygodnie będzie w niej umieszczać produkty. Wolisz, by zamrażalnik był na dole czy na górze? Te umiejscowione ponad chłodziarką zazwyczaj są mniejsze, ale nie wymagają ciągłego schylania się, by wyciągnąć umieszczone w nich rzeczy.

Równie ważna jest możliwość samodzielnego zaaranżowana przestrzeni wewnątrz chłodziarki. Najlepsze są wysuwane półki, które ułatwiają dostęp do znajdujących się na nich produktów. Dobrze, by miały specjalny system blokujący przed wypadnięciem, co jest szczególnie ważne, jeśli w domu są dzieci. Wysuwane półki nie tylko pomagają w zaaranżowaniu lodówki, ale też dają łatwy dostęp do przechowywanych na nich rzeczy. Równie ciekawym rozwiązaniem jest Flexi Shelf – składana na pół środkowa półka chłodziarki, dzięki której schowamy do wnętrza nawet wysokie naczynia.

Oczywiście oprócz funkcji, które ułatwią nam przechowywanie jedzenia warto też zwrócić uwagę na wygląd lodówki, jej pojemność, klasę energetyczną czy kierunek otwierania drzwi. Każdy z tych elementów warto dobrać do wnętrza naszej kuchni, by wybrany model idealnie się z nim komponował. Lodówka będzie wtedy nie tylko funkcjonalna, ale będzie również idealnym uzupełnieniem całego kuchennego wnętrza. Powodzenia w poszukiwaniach tej najlepszej, najbardziej funkcjonalnej i praktycznej!

Zobacz również: 8 sposobów, aby uzdrowić Twój dom: feng-shui

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Dom:

Kolekcja Westwing Tutti Frutti "Historia spisana atramentem" Maria Ulatowska, Jacek Skowroński - recenzja „Królowa Saby” Tosca Lee – recenzja Katie Marsh „Wszystko, co mam” – recenzja Mniej stresu w nowym roku - 3 inspiracje J. Mayo, E. Craigie, Ostatni dzień Hitlera – recenzja Wybieramy pralkę. Na co zwrócić uwagę? Nadmiar domowych obowiązków? Zobacz, jak możesz je sobie umilić „Dom na skraju nocy” Catherine Banner – recenzja „Podniebny lot” R. K. Lilley, Helion – recenzja Kredyt samochodowy – gotowa recepta na realizację swoich planów Nieoczekiwane wydatki? Zobacz jak zachować równowagę finansową! Zobacz jak zarobić na własnych oszczędnościach – to naprawdę proste! Zakupy internetowe - wady i zalety Jakie drzwi wybrać do łazienki? Jak ocieplić wystrój domu? Wspólne finanse w związku – tak czy nie? Święta z bliskimi w wyjątkowym klimacie Warto walczyć o marzenia – recenzja książek „Calder. Narodziny odwagi” oraz „Eden. Nowy początek” Tucker Max „Oby w piekle podawali piwo” „Zimowy ślub” Lisa Kleypas – recenzja Pudełka ozdobne – wyraz profesjonalnego podejścia do klienta Twoja pralka – taka jakiej potrzebujesz Zadbaj o nawilżenie powietrza w sezonie grzewczym