Wybieramy pralkę. Na co zwrócić uwagę?

Początek roku to doskonały czas na wymianę urządzeń AGD. To właśnie teraz producenci lubią zaskakiwać nie tylko korzystnymi cenami, ale i ciekawymi rozwiązaniami oraz funkcjonalnościami w nowych urządzeniach. Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas wyboru nowej pralki.

Kupując urządzenia AGD należy zwrócić uwagę nie tylko na ich rozmiar, ale i szereg dodatkowych parametrów, takich jak poziom zużycia energii i wody, poziom hałasu wytwarzany podczas cyklu pracy, czy wreszcie — design. W niektórych mieszkaniach lepiej sprawdzi się pralko-suszarka lub pralka do zabudowy, niż zwyczajne wolnostojące urządzenie. Jak wybrać najlepszą opcję?

Określ swoje potrzeby

Zastanów się, na jakich parametrach najbardziej ci zależy. Czy twoja pralka ma być energooszczędna, czy może charakteryzować się pięknym designem? A może chcesz, aby wyjątkowo cicho pracowała lub miała certyfikat potwierdzający, że nadaje się do prania ubrań alergików? W sklepach znajdziesz wiele urządzeń mających bardzo przydatne funkcjonalności.

Jeśli masz małe dziecko lub jesteś alergikiem, dobrym rozwiązaniem będzie pralko-suszarka Samsung Air Wash lub pralki Samsung z technologią Eco Bubble tworzącą z wody, powietrza i detergentu aktywną pianę. Mieszanka wnika w tkaninę 40 razy szybciej niż w innych pralkach, a następnie jest wypłukiwana z tkaniny. Pralki Samsung z technologią Eco Bubble dokładnie wypłukują z tkanin alergeny oraz resztki detergentów, za co uzyskały aprobatę Instytutu Matki i Dziecka.

Z kolei wyjątkowo cichą pracę urządzenia zapewnia model Bosch Serie 8, dzięki cichemu silnikowi indukcyjnemu Eco Silent Drive. Jeśli bardzo często robisz pranie i zależy ci na pralce delikatnej dla ubrań, sprawdź model Amica z innowacyjnym bębnem Pearl Drum, który minimalizuje zniszczenia. W ciekawą innowacyjność wyposażono pralki Samsung z technologią AddWash. Zainstalowano w nich dodatkowe drzwiczki, dzięki czemu możesz dodać ubrania nawet po włączeniu pralki.

Jaka pralka będzie pasować do wnętrza?

Zmierz dokładnie miejsce, w którym ma stać pralka. Dzięki temu określisz, jaki model będzie tam pasować oraz jaki sposób ładowania będzie bardziej optymalny. Pralki ładowane od góry są przeznaczone do pomieszczeń, w których masz do dyspozycji jedynie wąską wnękę. Pralki ładowane z przodu są szerokie, ale płytsze. Jednak by faktycznie dobrze pasowały do wnętrza, w pomieszczeniu musi być jeszcze dodatkowe miejsce, abyś miała swobodny dostęp podczas wyjmowania i wkładania ubrań do bębna.

Jeśli dysponujesz przestrzenią o nietypowych wymiarach, możesz skusić się na model będący hybrydą dwóch powyższych, czyli „slim”. W ofercie producentów znajdziesz też kompaktowe pralki, które swobodnie zmieszczą się nawet w maleńkiej łazience (na przykład Beko). Jeśli z kolei nie masz miejsca na pralkę w łazience i chcesz postawić ją w innym pomieszczeniu, dobrym rozwiązaniem może być pralka do zabudowy.

Zobacz również: 8 sposobów, aby uzdrowić Twój dom: feng-shui

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Dom:

Nadmiar domowych obowiązków? Zobacz, jak możesz je sobie umilić „Dom na skraju nocy” Catherine Banner – recenzja „Podniebny lot” R. K. Lilley, Helion – recenzja Kredyt samochodowy – gotowa recepta na realizację swoich planów Nieoczekiwane wydatki? Zobacz jak zachować równowagę finansową! Zobacz jak zarobić na własnych oszczędnościach – to naprawdę proste! Zakupy internetowe - wady i zalety Jakie drzwi wybrać do łazienki? Jak ocieplić wystrój domu? Wspólne finanse w związku – tak czy nie? Święta z bliskimi w wyjątkowym klimacie Warto walczyć o marzenia – recenzja książek „Calder. Narodziny odwagi” oraz „Eden. Nowy początek” Tucker Max „Oby w piekle podawali piwo” „Zimowy ślub” Lisa Kleypas – recenzja Pudełka ozdobne – wyraz profesjonalnego podejścia do klienta Twoja pralka – taka jakiej potrzebujesz Zadbaj o nawilżenie powietrza w sezonie grzewczym Diabeł tkwi w ozdobnych szczegółach "Sekrety księżniczki" Jean Sasson - recenzja Impreza z przyjaciółmi? Zobacz, które atrakcje są mile widziane Kiedy przeszłość zabiera Ci przyszłość Słodkie inspiracje na Święta – znajdź je już dziś! Jak zapanować nad domowym budżetem? "Cybulski. Podwójne salto" Dorota Karaś