Kup róże i razem z Biedronką wesprzyj edukację w obszarze profilaktyki nowotworowej

W październiku klienci sklepów Biedronka będą mogli zakupić specjalne bukiety róż – część środków z ich sprzedaży wesprze działania edukacyjne Polskiego Komitetu Zwalczania Raka. Kwiaty biorące udział w akcji będą opatrzone nalepką z hasłem: „Kwota 1 zł z bukietu wspiera profilaktykę raka”.

Dzięki zebranym środkom finansowym ze sprzedaży specjalnych bukietów róż, utworzony zostanie m.in. portal edukacyjny. Będzie on pełnił funkcję bazy wiedzy nt. zapobiegania nowotworom, sposobów ich wczesnego wykrywania, psychoonkologii czy praw pacjenta. Znajdzie się na nim także przewodnik dla chorych i ich rodzin w postaci przydatnej bazy adresów i kontaktów do instytucji i jednostek służby zdrowia.

Kolejnym elementem wspólnego projektu sieci Biedronka i Polskiego Komitetu Zwalczania Raka będzie program edukacyjny skierowany do młodzieży w wieku 13–16 lat. Program ma dotyczyć profilaktyki chorób przewlekłych, w tym nowotworów oraz problematyki związanej z zaburzeniami odżywiania, jak anoreksja czy bulimia.

Specjalnie oznaczone bukiety róż, których zakup wesprze projekty edukacyjne dot. profilaktyki nowotworowej, w ofercie Biedronki są dostępne już od 6 października. Ceny dedykowanych bukietów będą zaczynały się od 7,99 zł, w zależności od rodzaju kwiatów i ich liczby.

Współpraca JMP i PKZR w zakresie edukacji

Aktualna wspólna akcja Jeronimo Martins Polska z Polskim Komitetem Zwalczania Raka wpisuje się we wcześniejsze działania sieci Biedronka, która cyklicznie angażuje się w projekty z zakresu profilaktyki chorób oraz zdrowego trybu życia.

Polski Komitet Zwalczania Raka już od wielu lat jest partnerem programu z zakresu profilaktyki zdrowotnej „Razem Zadbajmy o Zdrowie”. Program umożliwia pracownikom firmy bezpłatne skorzystanie ze specjalistycznych badań i konsultacji, pozwalających na zapobieganie i wczesne wykrywanie chorób. W ramach współpracy Komitet, jako najstarsza organizacja w Polsce zajmująca się walką z nowotworami, w tym prowadząca działania w zakresie oświaty zdrowotnej, współtworzy na potrzeby JMP materiały edukacyjne skierowane do pracowników i klientów sieci.

Informacja prasowa

Zobacz również: Sprawdzone sposoby na szybkie spalanie kalorii

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Kwiat Kobiecości versus rak Leczenie zaćmy – co po kolei? Krem do masażu z imbirem Reumo TERAPIA – na stawy i mięśnie Fitness Deodorant® – damskie skarpetki sportowe Medic Deo® Long – podkolanówki zdrowotne z trójwarstwową dzianiną frotte Arktyczny Korzeń – tajemnica wykradziona Matce Naturze Jak schudnąć bez diety? Chroń swoje stopy - najlepsza profilaktyka przeciwgrzybicza Jak wygląda prostowanie zębów? Wpływ diety dziecka na rozwój zgryzu Kiedy zaprowadzić dziecko do ortodonty? Mango Afrykańskie – odchudzanie z nim to pestka Kurkuma Piperyna – pikantnie na trawienie Drenafast – i pożegnamy dodatkowe kilogramy Nowa metoda leczenia żylaków – pokaż nogi tego lata! Reumpapai – kiedy każdy ruch boli Drenafast Sport – aktywne odchudzanie Warzywa i owoce dobre na różne schorzenia Laserowe leczenie grzybicy paznokci Skuteczne sposoby na zaśnięcie Co wspólnego z otyłością ma jabłko i gruszka? Smaczne produkty spożywcze poniżej 50 kalorii Dieta czereśniowa - czy pozwoli zdrowo schudnąć? High heels fitness – zajęcia fitness na szpilkach