„Pokoloruj swój świat! Wzory relaksacyjne” Wydawnictwo Helion – recenzja

Od kiedy pamiętam kolorowanki były dla mnie idealnym sposobem na spędzanie wolnego czasu (pomijając czytanie książek oczywiście). Właściwie do tej pory nie miałam świadomości, że kolorowanie świetnie uspokaja. Dopiero niedawno dostrzegłam wielki bum na kolorowanki dla dorosłych, czyli artterapię. Zaczęło się od tego, że koleżanki w pracy zachwycały się nimi, uwieczniając efekty na zdjęciach i zamieszczając w Social Media. Gdy więc otrzymałam możliwość przetestowania jednej z takich kolorowanek, nie zawahałam się ani chwili.

W ten sposób trafiła w moje ręce książka „Pokoloruj swój świat! Wzory relaksacyjne” od Wydawnictwa Helion. Cóż więc zostało mi do zrobienia? Najpierw przeczytałam instrukcję znajdującą się na pierwszej stronie, a potem zaopatrzyłam w kolorowe kredki i do roboty!

Czy kolorowanie rzeczywiście relaksuje?

Początkowo trochę się obawiałam, bo każde delikatne wyjście za linię mnie po prostu wkurzało! No i jak tu się odstresować? Takie małe elementy… i weź to pomaluj! Dopiero po pierwszych dwóch kartach zorientowałam się, o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi. Bo nie o to, by pokolorowany obrazek był idealny, nie o to, by chwalić się efektami swojej pracy publicznie, nie o to też, by książkę pomalować szybko i brać się za kolejną. Mamy tu się skupić na samym akcie kolorowania, na tym, by nam to sprawiało przyjemność!

Nie musimy mieć nawet zestawu najlepszych kredek, czasem wystarczy ołówek, długopis, jakieś flamastry – nie kosztują przecież majątku i można dostać je w praktycznie każdym sklepie. Możemy kolorować sami, ale też z dzieckiem. Zniszczy nasze dzieło sztuki? Nie przesadzajmy! To przecież też sposób na wspólne spędzenie kilku chwil i wcale nie stanie się tragedia, gdy postawi ono kilka kresek nie w tym miejscu, w którym my byśmy to zrobili.

Kolorowanie pozwala oderwać się od tego, co nas otacza. Ogromna ilość niewielkich elementów zgromadzona na stronach A4 sprawia, że musimy skupić się na jednej czynności, a nie na dziesiątce rzeczy do ogarnięcia. Takie zamknięcie się w jednej kategorii działania pozwala potem z innej perspektywy spojrzeć na wiele spraw, łatwiej odnaleźć się zarówno w pracy, jak i w domu, dzięki czemu szybciej poradzimy sobie z czymś, co wcześniej zaczynało sprawiać problemy. Oderwanie się od codzienności i kolorowanie na pewno dobrze nam zrobi. Nawet kilkanaście minut przyniesie ulgę naszemu zmęczonemu umysłowi.

Po pierwszym przejrzeniu grafik do kolorowania w książce „Pokoloruj swój świat!” pomyślałam: „Jejku, te wzory są takie trudne! Nawet nie wiem, jak się za nie zabrać!”. Jednak do każdej strony podchodziłam osobno, z nowymi siłami i pomysłami, najpierw chaotycznie malowane, niesamowicie kolorowe obrazki, zaczęły nabierać kształtu, stały się bardziej usystematyzowane, mniej przypadkowe. Człowiek z czasem zaczyna mieć wizję tego, co chce osiągnąć, jak cieniować, by nie tylko sprawić sobie przyjemność w czasie kolorowania, ale również po jego zakończeniu.

Książka od Wydawnictwa Helion jest moim zdaniem idealna na początek przygody z kolorowankami dla dorosłych. Mamy w niej różne wzory, różne tematy i różny stopień trudności. Przechodzimy przez kwiaty, ornamenty i abstrakcyjne kształty. Co jeszcze mi się spodobało? Jednostronny druk, który pozwala na kolorowanie flamastrami bez obawy przebijania na drugą stronę, oraz wyraźne granice ilustracji, które mamy pomalować.

Odkryjmy więc kolorowanki na nowo – polecam.

Zobacz również: 7 sposobów, aby wychować szczęśliwe dziecko

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rodzina:

5 białych produktów, które powinnaś jeść częściej Które wino jest najzdrowsze? Wysokokaloryczne jedzenie też może być zdrowe! Pozycje podczas snu, które cię uzdrowią Zamień kawę na pyszny napój energetyczny! Jak wspomagać samoodtruwanie organizmu? 6 zadziwiających sposobów, w jakie cebula wpływa na skórę i włosy Jak przerwać nocne karmienie Błonnik witalny Tata potrzebny od zaraz Obiadki i deserki HUMANA 100% Organic Rewolucja po narodzinach dziecka ZENsacyjny konkurs Co to jest obiekt przejściowy i dlaczego Twoje dziecko go potrzebuje? Rozstanie - taniej i szybciej? „30 dni do zmian. Dokonaj życiowej metamorfozy w kilka tygodni” Edyta Zając - recenzja Velvet Baby Actimel przedstawia ACTI – innowację w opiece nad dziećmi! „Pogodzić różnice” - recenzja „Strażniczka opowieści” Lisa Wingate – recenzja Jak leczyć refluks? „3 godziny. Jak rozpoznać prawdziwą miłość” – recenzja Pieluszki Dada Premium Comfort Fit Najlepszy sposób na usypianie noworodków!