Masaż sposobem na życie i sukces

Zdjęcie masażu / Shutterstock

Po odbyciu kursu masażu droga do zawodowego spełnienia stoi otworem, zarówno w w Polsce, jak i za granicą. Certyfikaty honorowane są w krajach UE. Kursanci mają możliwość założenia własnej działalności gospodarczej. Mogą podjąć prace min. w salonach odnowy biologicznej, ośrodkach SPA, salonach odchudzających, klubach sportowych.

Anatomia człowieka to fascynujący temat

Dobry masaż to taki, który ma wpływ nie tylko na miejscowy ból lub dyskomfort, ale traktuje organizm całościowo. Anatomia człowieka to fascynujący temat. Wystarczy tylko wspomnieć o tym jak istotne jest przygotowanie teoretyczne masażysty i znajomość tajemnic skóry i połączeń nerwowych. Dobry masażysta to ten, który wie jak wielki wpływ ma przewodzenie impulsów czy zakres unerwienia. A kwestia skóry osoby poddawanej masażom to tylko jeden z wielu czynników, na który składa się zdrowy masaż. Pozostałe to przykładowo, postawa ciała człowieka, układ narządu ruchu, układ krążenia, układ oddechowy, układ pokarmowy. Tak, tak — masując drugą osobę należy zwrócić uwagę m.in. na umiejscowienie trzustki w organizmie.

Masaż masażowi nierówny

Tyle teorii, natomiast sam masaż, czyli najważniejsza praktyczna całego tego procesu dzieli się na: masaż klasyczny, masaż sportowy, masaż relaksacyjny, masaż izomeryczny, masaż kontrlateralny czy drenaż limfatyczny. Każda z wymienionych odmian masażu ma także swoją specyfikę oraz wewnętrzny podział na różne typy. Przykładowo, inaczej powinny być masowane kobiety regularnie uprawiające sport, inaczej osoba po chorobach i urazach przebytych w przeszłości, jeszcze inaczej seniorzy.

Zobacz również: 10 urodowych trików, które musisz znać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Dlaczego warto jeść truskawki? 10 powodów, dla których warto jeść jabłko każdego dnia Poznaj korzyści z jedzenia marchewki Korzyści z jedzenia ogórków Dlaczego warto jeść kiwi? Produkty, które dodadzą ci energii Uważaj na niskotłuszczowe zamienniki produktów! "Złe jedzenie", które jest dla ciebie dobre Jedzenie idealne na lato 10 zasad zdrowego odżywiania, których nie znasz Zaskakujące źródła probiotyków Jedzenie, które zwalcza cellulit 10 odchudzających przekąsek dla ćwiczących 10 sposobów, dzięki którym wypijesz więcej wody Resztki produktów, które powinnaś jeść Przygotuj zdrowszą wersję pizzy - sprawdź jak! Największe mity żywieniowe Co warto ustalić przed ślubem? Jak miłość wpływa na zdrowie? "Pokonać raka" Medical Media Solutions 10 sposobów, którymi on wyraża uczucia Jak godzić życie zawodowe z prywatnym? Jak żyć, aby niczego nie żałować? Jak błyskawicznie wzmocnić swoją samoocenę?