Jedzenie, które zwalcza cellulit

10. Pożegnaj cellulitCellulit to nieestetyczny defekt skórny, dotykający ok. 90% kobiet, który przypomina wyglądem skórkę pomarańczową. Zapewne wiesz, że redukcję cellulitu można osiągnąć głównie poprzez regularną aktywność fizyczną i racjonalną dietę. Istnieją produkty spożywcze, które pomogą zwalczyć cellulit. Zastanawiasz się jakie?

10. Pożegnaj cellulit
Cellulit to nieestetyczny defekt skórny, dotykający ok. 90% kobiet, który przypomina wyglądem skórkę pomarańczową. Zapewne wiesz, że redukcję cellulitu można osiągnąć głównie poprzez regularną aktywność fizyczną i racjonalną dietę. Istnieją produkty spożywcze, które pomogą zwalczyć cellulit. Zastanawiasz się jakie?

9. ŁosośZawarte w tłustych rybach kwasy omega-3 przyśpieszają procesy spalania tkanki tłuszczowej, a także zapobiegają magazynowaniu zapasów tłuszczu w organizmie. To z kolei ma kluczowe znaczenie przy redukcji cellulitu.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

9. Łosoś
Zawarte w tłustych rybach kwasy omega-3 przyśpieszają procesy spalania tkanki tłuszczowej, a także zapobiegają magazynowaniu zapasów tłuszczu w organizmie. To z kolei ma kluczowe znaczenie przy redukcji cellulitu.

8. Nasiona słonecznikaPestki słonecznika są bogatym źródłem witaminy E oraz witamin z grupy B, a także cynku i potasu. Warto wiedzieć, że witamina B stymuluję przemianę materii, a także pobudza krążenie. Dzięki temu usprawnione zostają procesy eliminacji toksyn i złogów tłuszczowych zalegających w organizmie, które wpływają na pogłębianie się cellulitu.
Zdjęcie autorstwa Lebensmittelfotos / CC BY

8. Nasiona słonecznika
Pestki słonecznika są bogatym źródłem witaminy E oraz witamin z grupy B, a także cynku i potasu. Warto wiedzieć, że witamina B stymuluję przemianę materii, a także pobudza krążenie. Dzięki temu usprawnione zostają procesy eliminacji toksyn i złogów tłuszczowych zalegających w organizmie, które wpływają na pogłębianie się cellulitu.

7. Ostre papryczkiPapryki chili oraz cayenne zawierają w składzie kapsaicynę, która może przyśpieszyć procesy metaboliczne nawet o 25%. Skutkiem tego jest usprawnienie procesów spalania tkanki tłuszczowej. Poza tym, ostre papryczki usprawniają krążenie krwi, co jest ważnym elementem walki ze skórką pomarańczową.
Zdjęcie autorstwa Hans / CC BY

7. Ostre papryczki
Papryki chili oraz cayenne zawierają w składzie kapsaicynę, która może przyśpieszyć procesy metaboliczne nawet o 25%. Skutkiem tego jest usprawnienie procesów spalania tkanki tłuszczowej. Poza tym, ostre papryczki usprawniają krążenie krwi, co jest ważnym elementem walki ze skórką pomarańczową.

6. Owoce jagodoweZawarte w jagodach i jeżynach silne przeciwutleniacze wspomagają proces odtruwania organizmu i redukcji cellulitu. Poza tym, są one bogate w witaminę C, która jest niezbędna do syntezy prawidłowo zbudowanego kolagenu w skórze. Zwyrodnienie włókien kolagenowych to jeden z czynników predysponujących do wystąpienia cellulitu.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

6. Owoce jagodowe
Zawarte w jagodach i jeżynach silne przeciwutleniacze wspomagają proces odtruwania organizmu i redukcji cellulitu. Poza tym, są one bogate w witaminę C, która jest niezbędna do syntezy prawidłowo zbudowanego kolagenu w skórze. Zwyrodnienie włókien kolagenowych to jeden z czynników predysponujących do wystąpienia cellulitu.

5. Ocet jabłkowyTo doskonały dodatek do sałatek czy sosów, który stymuluje procesy redukcji toksyn zalegających w organizmie. Ocet jabłkowy nie tylko sprzyja redukcji cellulitu, ale jednocześnie zmniejsza wzdęcia i związany z nimi ból brzucha.
Zdjęcie autorstwa stux / CC BY

5. Ocet jabłkowy
To doskonały dodatek do sałatek czy sosów, który stymuluje procesy redukcji toksyn zalegających w organizmie. Ocet jabłkowy nie tylko sprzyja redukcji cellulitu, ale jednocześnie zmniejsza wzdęcia i związany z nimi ból brzucha.

Zobacz również: 8 sposobów, aby uzdrowić Twój dom: feng-shui

4. Zielona herbataZielona herbata pobudza procesy przemiany materii – w tym spalanie tkanki tłuszczowej, która magazynowana w nadmiarze w komórkach prowadzi do pogłębienia cellulitu. Poza tym, zawarte w zielonej herbacie przeciwutleniacze wykazują właściwości antynowotworowe.
Zdjęcie autorstwa Lebensmittelfotos / CC BY

4. Zielona herbata
Zielona herbata pobudza procesy przemiany materii – w tym spalanie tkanki tłuszczowej, która magazynowana w nadmiarze w komórkach prowadzi do pogłębienia cellulitu. Poza tym, zawarte w zielonej herbacie przeciwutleniacze wykazują właściwości antynowotworowe.

3. Oliwa z oliwekZawarte w oliwie z oliwek niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe regulują pracę tarczycy. Prawidłowe funkcjonowanie tego gruczołu warunkuje szybkie tempo przemiany materii oraz spalanie tkanki tłuszczowej.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

3. Oliwa z oliwek
Zawarte w oliwie z oliwek niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe regulują pracę tarczycy. Prawidłowe funkcjonowanie tego gruczołu warunkuje szybkie tempo przemiany materii oraz spalanie tkanki tłuszczowej.

2. Gorzka czekoladaCzekolada o zawartości kakao powyżej 70% skutecznie hamuje łaknienie na słodkie przekąski. Wystarczy kilka kostek tego produktu, aby odczuć uczucie sytości. Poza tym, czekolada ta zawiera duże ilości błonnika, który w organizmie wiąże się z kwasami tłuszczowymi i ogranicza ich magazynowanie w komórkach tłuszczowych.
Zdjęcie autorstwa dryadka / CC BY

2. Gorzka czekolada
Czekolada o zawartości kakao powyżej 70% skutecznie hamuje łaknienie na słodkie przekąski. Wystarczy kilka kostek tego produktu, aby odczuć uczucie sytości. Poza tym, czekolada ta zawiera duże ilości błonnika, który w organizmie wiąże się z kwasami tłuszczowymi i ogranicza ich magazynowanie w komórkach tłuszczowych.

1. SzafranSzafran to przyprawa wykazująca właściwości przeciwzapalne oraz stymulujące pracę układu krążenia. Regularne spożywanie tego składnika może tłumić apetyt, a tym samym ograniczyć pokusę podjadania między posiłkami.
Zdjęcie autorstwa hodihu / CC BY

1. Szafran
Szafran to przyprawa wykazująca właściwości przeciwzapalne oraz stymulujące pracę układu krążenia. Regularne spożywanie tego składnika może tłumić apetyt, a tym samym ograniczyć pokusę podjadania między posiłkami.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

10 odchudzających przekąsek dla ćwiczących 10 sposobów, dzięki którym wypijesz więcej wody Resztki produktów, które powinnaś jeść Przygotuj zdrowszą wersję pizzy - sprawdź jak! Największe mity żywieniowe Co warto ustalić przed ślubem? Jak miłość wpływa na zdrowie? "Pokonać raka" Medical Media Solutions 10 sposobów, którymi on wyraża uczucia Jak godzić życie zawodowe z prywatnym? Jak żyć, aby niczego nie żałować? Jak błyskawicznie wzmocnić swoją samoocenę? Jedzenie, po które warto sięgać, trenując Które owoce jagodowe są najzdrowsze? 10 sposobów na zdrowy biust 10 powodów, przez które jesteś ciągle zmęczona Poznaj przyczyny swojego zapominalstwa 10 sposobów na dłuższe życie 6 prostych sposobów na pozbycie się brodawek Czym przyprawiać potrawy zamiast soli? 10 sposobów na lepszą koncentrację Pozbądź się złych nawyków 10 porannych motywatorów do ćwiczeń 10 sposobów na podkręcenie twojego związku