Jedzenie, które pomoże ci zrzucić brzuszek

10. Produkty bogate w jednonienasycone kwasy tłuszczoweBadania naukowe potwierdzają, że żywność obfitująca w zdrowe kwasy tłuszczowe, może usprawnić proces redukcji zbędnych kilogramów. Z tego względu warto włączyć do codziennej diety olej rzepakowy, oliwę z oliwek, orzechy, awokado oraz tłuste ryby, takie jak łosoś czy makrela.
Zdjęcie oliwy z oliwek / Shutterstock

10. Produkty bogate w jednonienasycone kwasy tłuszczowe
Badania naukowe potwierdzają, że żywność obfitująca w zdrowe kwasy tłuszczowe, może usprawnić proces redukcji zbędnych kilogramów. Z tego względu warto włączyć do codziennej diety olej rzepakowy, oliwę z oliwek, orzechy, awokado oraz tłuste ryby, takie jak łosoś czy makrela.

9. Jak to działa?
Jednonienasycone tłuszcze pochodzące z pożywienia stanowią dla organizmu źródło łatwo dostępnej energii. Dzięki temu organizm może na bieżąco przekształcać ten składnik na energię, co z kolei uniemożliwia magazynowanie nadmiaru tych tłuszczy w komórkach tłuszczowych.

8. Produkty pełnoziarnisteNa podstawie badań klinicznych stwierdzono, że osoby aktywne fizycznie, spożywające produkty pełnoziarniste, mogą pozbyć się większej ilości tkanki tłuszczowej niż osoby spożywające żywność rafinowaną. Jest to związane z obecnością dużej ilości błonnika w żywności pełnoziarnistej. Składnik ten obniża poziom insuliny we krwi, a to z kolei prowadzi do obniżenia zawartości tłuszczu w komórkach.
Zdjęcie autorstwa Hans / CC BY

8. Produkty pełnoziarniste
Na podstawie badań klinicznych stwierdzono, że osoby aktywne fizycznie, spożywające produkty pełnoziarniste, mogą pozbyć się większej ilości tkanki tłuszczowej niż osoby spożywające żywność rafinowaną. Jest to związane z obecnością dużej ilości błonnika w żywności pełnoziarnistej. Składnik ten obniża poziom insuliny we krwi, a to z kolei prowadzi do obniżenia zawartości tłuszczu w komórkach.

7. Produkty zawierające owiesZiarno owsa odnalazło szerokie zastosowanie przy produkcji kasz, płatków i otrębów. Jest to bogate źródło błonnika, który zapobiega odkładaniu się w układzie pokarmowym złogów pochodzących z żywności. Co więcej, składnik ten reguluje perystaltykę jelit i zapobiega zaparciom oraz wzdęciom.
Zdjęcie autorstwa Daniella Segura / CC BY

7. Produkty zawierające owies
Ziarno owsa odnalazło szerokie zastosowanie przy produkcji kasz, płatków i otrębów. Jest to bogate źródło błonnika, który zapobiega odkładaniu się w układzie pokarmowym złogów pochodzących z żywności. Co więcej, składnik ten reguluje perystaltykę jelit i zapobiega zaparciom oraz wzdęciom.

6. Jogurt naturalnyJogurt stanowi doskonałą przekąskę miedzy posiłkami. Jest bogaty w białko niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. W jego składzie zawarte są probiotyki, które usprawniają funkcjonowanie jelit oraz zapobiegają wzdęciom. Dzięki temu brzuch jest ładny i płaski.
Zdjęcie jogurtu / Shutterstock

6. Jogurt naturalny
Jogurt stanowi doskonałą przekąskę miedzy posiłkami. Jest bogaty w białko niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. W jego składzie zawarte są probiotyki, które usprawniają funkcjonowanie jelit oraz zapobiegają wzdęciom. Dzięki temu brzuch jest ładny i płaski.

5. Zielona herbataW zielonej herbacie zawarta jest teina, która przyśpiesza metabolizm, a tym samym proces spalania tłuszczy. Może to wspomóc redukcję opornej tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w obrębie brzucha. Poza tym zielona herbata może zmniejszyć apetyt na spożycie żywności silnie przetworzonej, takiej jak słodycze, słodkie napoje czy białe pieczywo.
Zdjęcie zielonej herbaty / Shutterstock

5. Zielona herbata
W zielonej herbacie zawarta jest teina, która przyśpiesza metabolizm, a tym samym proces spalania tłuszczy. Może to wspomóc redukcję opornej tkanki tłuszczowej zlokalizowanej w obrębie brzucha. Poza tym zielona herbata może zmniejszyć apetyt na spożycie żywności silnie przetworzonej, takiej jak słodycze, słodkie napoje czy białe pieczywo.

Zobacz również: Najlepsze i najgorsze ubrania dla każdego typu sylwetki

4. Ilość posiłkówWarto wiedzieć, że redukcja tkanki tłuszczowej jest zależna nie tylko od aktywności fizycznej oraz racjonalnego odżywiania, lecz także od ilości posiłków spożywanych w ciągu dnia. Jeżeli będziesz dostarczać organizmowi pokarm w regularnych odstępach czasu (średnio co 3 godziny), to zabezpieczysz się w ten sposób przed magazynowaniem nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Każdego dnia spożywaj 4-5 posiłków.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

4. Ilość posiłków
Warto wiedzieć, że redukcja tkanki tłuszczowej jest zależna nie tylko od aktywności fizycznej oraz racjonalnego odżywiania, lecz także od ilości posiłków spożywanych w ciągu dnia. Jeżeli będziesz dostarczać organizmowi pokarm w regularnych odstępach czasu (średnio co 3 godziny), to zabezpieczysz się w ten sposób przed magazynowaniem nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Każdego dnia spożywaj 4-5 posiłków.

3. Czego lepiej unikać?Na drodze do uzyskania płaskiego brzucha mogą stanąć produkty żywnościowe, które sprzyjają gromadzeniu się nadmiaru tkanki tłuszczowej w organizmie. Z tego względu należy ich bezwzględnie unikać. Zastanawiasz się, o które produkty chodzi?
Zdjęcie kobiety / Shutterstock

3. Czego lepiej unikać?
Na drodze do uzyskania płaskiego brzucha mogą stanąć produkty żywnościowe, które sprzyjają gromadzeniu się nadmiaru tkanki tłuszczowej w organizmie. Z tego względu należy ich bezwzględnie unikać. Zastanawiasz się, o które produkty chodzi?

2. Żywność przetworzonaObecność w diecie dużej ilości żywności przetworzonej może przyczynić się do gromadzenia nadmiaru tłuszczu w organizmie. Badania kliniczne potwierdziły, że u osób spożywających kilka porcji białego pieczywa dziennie, można zaobserwować spory nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha w porównaniu do osób spożywających wyłącznie żywność pełnoziarnistą.
Zdjęcie autorstwa Lebensmittelfotos / CC BY

2. Żywność przetworzona
Obecność w diecie dużej ilości żywności przetworzonej może przyczynić się do gromadzenia nadmiaru tłuszczu w organizmie. Badania kliniczne potwierdziły, że u osób spożywających kilka porcji białego pieczywa dziennie, można zaobserwować spory nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha w porównaniu do osób spożywających wyłącznie żywność pełnoziarnistą.

1. Fast foodyDania typu fast food wywierają bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie, a także na wygląd sylwetki. Nie ma takiej możliwości, aby uzyskać płaski brzuch na diecie obfitującej w tę niezdrową żywność.
Zdjęcie autorstwa PublicDomainPictures / CC BY

1. Fast foody
Dania typu fast food wywierają bardzo niekorzystny wpływ na zdrowie, a także na wygląd sylwetki. Nie ma takiej możliwości, aby uzyskać płaski brzuch na diecie obfitującej w tę niezdrową żywność.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Schudnij w udach w prosty sposób Jak odchudzić łydki? Zielone warzywa, które warto dodawać do koktajli 9 problemów zdrowotnych, które rozwiąże jedzenie Codzienne rzeczy, które skracają twoje życie Zapachy najlepsze dla twojego zdrowia 10 wskazówek na zdrowsze wakacje Sporty, których każda kobieta powinna spróbować tego lata Poznaj nieznane fakty na temat bielizny Jak skutecznie wzmocnić organizm dziecka? Pij zieloną herbatę na zdrowie Obalamy mity na temat mięsa 10 korzyści z jedzenia jaj Poznaj zaskakujące korzyści aloesu Dlaczego warto korzystać z sauny? Jedzenie na problemy hormonalne Jak zjadać 5 posiłków dziennie? Sprawdź, jak schudnąć z ud? Jak szybko pozbyć się siniaków? Jak nie przytyć, będąc w związku? Zobacz, których produktów najlepiej unikać Produkty, których nie powinno zabraknąć w twojej kuchni Zdrowe przekąski na podróż Zepsute jedzenie, które każdy powinien jeść

Popularne w tym tygodniu:

Jak prawidłowo pielęgnować skórę wrażliwą? Atopowe zapalenie skóry (AZS) Na którym boku spać, czyli pozycje podczas spania Kick the Tick® Expert – zestaw do bezpiecznego usuwania kleszczy