Rośliny, które oczyszczą powietrze w twoim domu

8. Rośliny, które warto mieć w domuPrawie każdy ma w domu jakieś rośliny – a wiele z nich znanych jest z oczyszczania powietrza i pochłaniania szkodliwych substancji ze środowiska. Lepiej jest mieć kilka roślin w jednym miejscu zamiast rozpraszać je po całym domu. Biorąc pod uwagę, że na co dzień używamy urządzeń elektrycznych, farb i środków czystości warto mieć rośliny, które naturalnie filtrują powietrze, którym oddychamy.
Zdjęcie autorstwa Rexness / CC BY

8. Rośliny, które warto mieć w domu
Prawie każdy ma w domu jakieś rośliny – a wiele z nich znanych jest z oczyszczania powietrza i pochłaniania szkodliwych substancji ze środowiska. Lepiej jest mieć kilka roślin w jednym miejscu zamiast rozpraszać je po całym domu. Biorąc pod uwagę, że na co dzień używamy urządzeń elektrycznych, farb i środków czystości warto mieć rośliny, które naturalnie filtrują powietrze, którym oddychamy.

7. Palma bambusowaTo jedna a najlepszych roślin, które oczyszczają powietrze a do tego wygląda bardzo elegancko. Roślina ta pozbędzie się tlenku węgla, benzenu, formaldehydu, ksylenu, chloroformu i innych szkodliwych substancji, więc idealnie nadaje się do pralni, pokoju dziennego i sypialni.
Zdjęcie autorstwa Rusty Clark / CC BY

7. Palma bambusowa
To jedna a najlepszych roślin, które oczyszczają powietrze a do tego wygląda bardzo elegancko. Roślina ta pozbędzie się tlenku węgla, benzenu, formaldehydu, ksylenu, chloroformu i innych szkodliwych substancji, więc idealnie nadaje się do pralni, pokoju dziennego i sypialni.

6. Bluszcz pospolityBluszcz pospolity jest chwastem ale często używa się go jako rośliny ozdobnej, która dobrze znosi mała ilość światła. Bluszcz pozbywa się benzenu, tlenku węgla, formaldehydu i trichloroetenu oraz pochłania cząsteczki odchodów, co oznacza, że idealnie sprawdzi się w łazience.
Zdjęcie autorstwa Skitterphoto / CC BY

6. Bluszcz pospolity
Bluszcz pospolity jest chwastem ale często używa się go jako rośliny ozdobnej, która dobrze znosi mała ilość światła. Bluszcz pozbywa się benzenu, tlenku węgla, formaldehydu i trichloroetenu oraz pochłania cząsteczki odchodów, co oznacza, że idealnie sprawdzi się w łazience.

5. Figowiec sprężystyRośliny te lubią jasne światło i dużą ilość wody. Są one najlepszym wyborem jeśli chcesz pozbyć się tlenku węgla, formaldehydu i trichloroetenu co oznacza, że nadaje się do pralni i pokoju dziennego (ponieważ niektóre meble wydzielają formaldehyd).
Zdjęcie autorstwa Mokkie / CC BY

5. Figowiec sprężysty
Rośliny te lubią jasne światło i dużą ilość wody. Są one najlepszym wyborem jeśli chcesz pozbyć się tlenku węgla, formaldehydu i trichloroetenu co oznacza, że nadaje się do pralni i pokoju dziennego (ponieważ niektóre meble wydzielają formaldehyd).

4. Palma ArekaPalma Areka czy też Bambusowa idealnie nadają się do pochłaniania dużej ilości substancji chemicznych obecnych w domu. Palma Areka jest mniejsza i wygląda bardzo dostojnie, jednak potrzebuje więcej światła i wody. Jest ona świetnym wyborem jeśli chcesz nawilżyć powietrze oraz pozbyć się benzenu, tlenku węgla, ksylenu i formaldehydu.
Zdjęcie autorstwa Mokkie / CC BY

4. Palma Areka
Palma Areka czy też Bambusowa idealnie nadają się do pochłaniania dużej ilości substancji chemicznych obecnych w domu. Palma Areka jest mniejsza i wygląda bardzo dostojnie, jednak potrzebuje więcej światła i wody. Jest ona świetnym wyborem jeśli chcesz nawilżyć powietrze oraz pozbyć się benzenu, tlenku węgla, ksylenu i formaldehydu.

3. ChryzantemyChryzantemy zazwyczaj kwitną przez 6 tygodni ale w tym czasie wyglądają one pięknie i świetnie radzą sobie z oczyszczaniem powietrza. Umieść kwiat w jasnym miejscu i codziennie sprawdzaj, czy ziemia jest dobrze nawodniona. Chryzantemy pozbędą się formaldehydu, ksylenu, benzenu i amoniaku.
Zdjęcie autorstwa Shirley / CC BY

3. Chryzantemy
Chryzantemy zazwyczaj kwitną przez 6 tygodni ale w tym czasie wyglądają one pięknie i świetnie radzą sobie z oczyszczaniem powietrza. Umieść kwiat w jasnym miejscu i codziennie sprawdzaj, czy ziemia jest dobrze nawodniona. Chryzantemy pozbędą się formaldehydu, ksylenu, benzenu i amoniaku.

Zobacz również: Najlepsze i najgorsze ubrania dla każdego typu sylwetki

2. AloesAloes znany jest z właściwości zdrowotnych, zwłaszcza tych dla skóry. Jednak nadaje się także jako filtr powietrza. Aloes kocha słońce, więc umieść go na parapecie a w zamian pozbędzie się on benzenu i formaldehydu.
Zdjęcie autorstwa Éamonn Ó Muirí / CC BY

2. Aloes
Aloes znany jest z właściwości zdrowotnych, zwłaszcza tych dla skóry. Jednak nadaje się także jako filtr powietrza. Aloes kocha słońce, więc umieść go na parapecie a w zamian pozbędzie się on benzenu i formaldehydu.

1. RóżanecznikRóżanecznik zwany też azalią dobrze radzi sobie w chłodniejszych temperaturach – zatem idealnie nadają się do piwnicy, łazienki i kuchni. Pochłaniają one formaldehyd (najbardziej ze wszystkich roślin na tej liście).
Zdjęcie autorstwa JamesDeMers / CC BY

1. Różanecznik
Różanecznik zwany też azalią dobrze radzi sobie w chłodniejszych temperaturach – zatem idealnie nadają się do piwnicy, łazienki i kuchni. Pochłaniają one formaldehyd (najbardziej ze wszystkich roślin na tej liście).

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Dom:

Zobacz 3 zaskakujące możliwości wykorzystania suszarki do włosów podczas sprzątania Koniec ze szkodliwą chemią w domu! Od dzisiaj do sprzątania możesz wykorzystać 3 naturalne składniki! 6 pomysłowych sposobów na udekorowanie świątecznego stołu. Spraw, aby był oryginalny, a zarazem praktyczny! Jak zneutralizować przykry zapach trampek? Zobacz ten oraz 3 inne problemy, które zwalczysz proszkiem do pieczenia! Już nigdy nie będziesz musiała prać odzieży dwukrotnie. Dowiedz się, jak zapobiec popularnym problemom z praniem! 3 sprytne sztuczki, dzięki którym twoje ściany będą wyglądały jak świeżo malowane!‏ Masz problem z pakowaniem prezentów? Zobacz, jak stworzyć stylowe podarki dla rodziny i przyjaciół! Zobacz 3 nietypowe zastosowania płynu do mycia naczyń, czyli do czego możesz kreatywnie wykorzystać ten produkt? Jak pięknie udekorować wigilijny stół, czyli pomysłowe serwetki w kształcie choinki i gwiazdki 3 zadziwiające zastosowania folii aluminiowej w gospodarstwie domowym 5 powodów, dla których warto położyć na ścianie tapetę i sposoby, aby kreatywnie ją wykorzystać! Dowiedz się, jak w prosty sposób własnoręcznie wykonać niezwykłe ozdoby świąteczne! Cola i 4 inne nietypowe produkty, dzięki którym skutecznie wyczyścisz i zdezynfekujesz toaletę Poznaj 6 sprytnych sposobów na zmniejszenie rachunków za prąd! Poznaj niezwykłą moc czyszczącą zielonego ogórka! W jaki sposób możesz wykorzystać go do sprzątania domu? Poznaj skuteczny sposób na czyste i lśniące naczynia Jesteś przerażona bałaganem w szafie? Poznaj 3 kreatywne triki, dzięki którym opanujesz ten chaos! Poznaj 6 popularnych błędów, które najprawdopodobniej popełniasz w czasie sprzątania! 7 rzeczy, których nigdy nie czyścisz, a powinnaś! Koniec z zimnymi wnętrzami - rozpoczyna się era tkanin! Zobacz, jak ciekawie wykorzystać je w domowych aranżacjach! 10 przedmiotów codziennego użytku, których używasz źle... Sprawdź, jak znaleźć dla nich lepsze zastosowanie 5 największych błędów jakie popełniasz sprzątając, czyli jak w końcu wygrać wojnę z kurzem! Zasłony, żaluzje czy rolety? Poznaj najlepsze pomysły na dekorację okien! Nie masz pomysłu na aranżację salonu? Zobacz, jak modnie i wygodnie urządzić pokój dzienny!