Bliska twojemu sercu osoba ma depresję świąteczną? Dowiedz się, jak możesz jej pomóc!

Okres świąteczny niestety nie każdemu kojarzy się z pozytywnymi rzeczami. Niektóre osoby doświadczają w tym czasie depresji związanej z problemami finansowymi czy też rodzinnymi. Świąteczne obowiązki mogą zwiększyć napięcie pomiędzy członkami rodziny i wyzwolić w każdym z nich stres. Osoby, które są podatne na rozwój depresji, często cierpią w święta z powodu gwałtownego obniżenia nastroju. Jak możesz pomóc bliskiej osobie dotkniętej tym schorzeniem?

Okaż wsparcie bliskiej osobie

Osoba chorująca na depresję będzie się lepiej czuć, jeśli będą ją otaczać bliscy ludzie, na których może zawsze liczyć. Nigdy nie pozwól na to, aby czuła się samotna na tym świecie. Staraj się dla niej znaleźć czas na spotkanie w święta, albo chociaż na kontakt telefoniczny. Jeśli masz taką możliwość, to możesz ją zaprosić na Wigilię lub inny dzień świąt.

Podpowiedz bliskiej osobie jak może spędzić święta

Jeśli twoja koleżanka nie ma kontaktu z rodziną, to nic dziwnego, że w okresie świąt czuje się przygnębiona. Podpowiedz jej, że w tym czasie wcale nie musi spędzać czasu samotnie w domu. Może wyjść na świąteczny obiad do restauracji, która wbrew pozorom może być pełna ludzi.

Powiedz bliskiej osobie, że może być wolontariuszką w święta

W czasie świąt myślimy o bliskich ludziach i o tym, jaki prezent wpłynie na poprawę ich nastroju. Zależy nam na tym, aby członkowie rodziny byli po prostu szczęśliwi i spędzili razem z nami miły czas w święta. Jeżeli twoja przyjaciółka nie ma z kim spędzić świątecznych dni, to może zająć się wolontariatem i pomagać najbardziej potrzebującym osobom. To da jej poczucie, że robi coś dobrego dla innych i odwróci jej uwagę od złego nastroju związanego ze świętami.

A może znasz inne sposoby na depresję świąteczną?

DEPRESJA OD A DO Z

Co powinnaś wiedzieć o tym schorzeniu?

Zobacz również: Produkty, które powinny być zawsze na talerzu razem

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Zaczynasz przygodę z liczeniem kalorii? Poznaj listę 7 produktów poniżej 100 kalorii! Marzysz o zgrabnej sylwetce? Oto lista produktów, które musisz wprowadzić do diety! Naucz się języka miłości, czyli jak odczytywać sygnały wysyłane przez płeć przeciwną! 10 pozornie niezdrowych pokarmów, które wcale ci nie szkodzą! Poznaj 6 niebywałych korzyści niesionych przez yerba mate! 4 skuteczne sposoby, dzięki którym na długo zachowasz zdrowie zębów Nadmiar tłuszczyku na biodrach odbiera ci dobry nastrój? Dowiedz się, jak zwalczyć uporczywą tkankę tłuszczową! Czy sama woda wystarczy, aby nawodnić organizm po treningu? Sprawdź, jak ustrzec się przed odwodnieniem! Cierpisz na bezsenność przez chrapiącego męża? Dowiedz się, jak w prosty sposób zapobiec jego dolegliwości 6 praktycznych wskazówek, dzięki którym stworzysz dla siebie odpowiedni plan żywieniowy! 6 zaskakujących znaków świadczących o tym, że się przejadasz... i wcale nie chodzi o nadwagę Zastąp antybiotyki czarnym pieprzem! Zobacz 4 niezwykłe możliwości wykorzystania tej przyprawy do celów zdrowotnych 6 typowych zachowań, które uważasz za szkodliwe, a wcale takie nie są! Sposoby na niejadka CO JEŚĆ, ABY POPRAWIĆ SOBIE NASTRÓJ? SUBSTANCJE PRZYSPIESZAJĄCE ODCHUDZANIE 4 sprawdzone sposoby, dzięki którym zwalczysz zły nastrój! Marzysz o zgrabnych nogach? Zobacz efektywne ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud! 3 produkty obniżające libido, czyli czego unikać, aby cieszyć się udanym życiem seksualnym! Czy będąc w związku możesz zrujnować własne zdrowie? Poznaj 4 sprawdzone sposoby na złagodzenie bólu gardła w naturalny sposób Dowiedz się, w jaki sposób wybrać odpowiedni prezent na mikołajki dla chłopaka! Woda w diecie dziecka Amarantus- roślina XXI wieku