4 skuteczne sposoby, dzięki którym na długo zachowasz zdrowie zębów

Osoba uśmiechnięta od ucha do ucha, będąca posiadaczką zdrowych i śnieżnobiałych zębów w każdym z nas wzbudzi sympatię, zgodzisz się ze mną? Niestety w przypadku, gdy zęby są zaniedbane, uzyskujemy odwrotny efekt. Rzadziej się uśmiechamy, a to kolei przyczynia się do tego, że jesteśmy gorzej odbierani przez otoczenie. Poznaj kilka sprawdzonych zasad, dzięki którym na długo będziesz mogła cieszyć się pięknymi zębami!

Ten artykuł ma 4 strony:

Ogranicz kwaśne produkty w diecie

Kwaśne produkty zawierają w składzie kwasy, które są niekorzystne dla szkliwa. Skutkiem tego jest zwiększenie podatności zębów na powstawanie próchnicy. Zadbasz o zęby, ograniczając w diecie spożycie cytrusów oraz soków owocowych. Jeżeli jesteś miłośniczką tej grupy produktów, to po ich spożyciu postaraj się wypłukać jamę ustną wodą, która zneutralizuje kwasy.

Zobacz również: 10 urodowych trików, które musisz znać

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Nadmiar tłuszczyku na biodrach odbiera ci dobry nastrój? Dowiedz się, jak zwalczyć uporczywą tkankę tłuszczową! Cierpisz na bezsenność przez chrapiącego męża? Dowiedz się, jak w prosty sposób zapobiec jego dolegliwości 6 praktycznych wskazówek, dzięki którym stworzysz dla siebie odpowiedni plan żywieniowy! 6 zaskakujących znaków świadczących o tym, że się przejadasz... i wcale nie chodzi o nadwagę Zastąp antybiotyki czarnym pieprzem! Zobacz 4 niezwykłe możliwości wykorzystania tej przyprawy do celów zdrowotnych 6 typowych zachowań, które uważasz za szkodliwe, a wcale takie nie są! Sposoby na niejadka CO JEŚĆ, ABY POPRAWIĆ SOBIE NASTRÓJ? SUBSTANCJE PRZYSPIESZAJĄCE ODCHUDZANIE 4 sprawdzone sposoby, dzięki którym zwalczysz zły nastrój! Marzysz o zgrabnych nogach? Zobacz efektywne ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud! 3 produkty obniżające libido, czyli czego unikać, aby cieszyć się udanym życiem seksualnym! Czy będąc w związku możesz zrujnować własne zdrowie? Poznaj 4 sprawdzone sposoby na złagodzenie bólu gardła w naturalny sposób Dowiedz się, w jaki sposób wybrać odpowiedni prezent na mikołajki dla chłopaka! Woda w diecie dziecka Amarantus- roślina XXI wieku Jesteś diabetykiem? Poznaj 6 sprawdzonych sposobów na ograniczenie tłuszczu w diecie Alkohol wcale nie zabija komórek mózgowych! Poznaj 5 kłamstw wszech czasów, w które wierzy większość z nas! Poznaj 4 najważniejsze zasady żywieniowe, dzięki którym pozbędziesz się nadmiaru tkanki tłuszczowej Marzysz o szczupłej sylwetce? Poznaj 5 sprawdzonych sposobów, dzięki którym szybko zrzucisz nadwagę! 4 sprawdzone sztuczki, dzięki którym codziennie zjesz o 500 kalorii mniej! Poznaj nieznane dotąd właściwości zdrowotne zielonego ogórka W ten zaskakujący sposób unikniesz problemów z koncentracją!