5 największych błędów jakie popełniasz sprzątając, czyli jak w końcu wygrać wojnę z kurzem!

Większość z nas nie lubi walczyć z kurzem, ponieważ jest to walka skazana na porażkę. Jednego dnia skrupulatnie ścierasz go z mebli, a kolejnego ponownie gromadzi się na ich powierzchni. Podczas gdy niemożliwe jest całkowite wyeliminowanie go z naszego życia (i mieszkań), możemy wykorzenić złe nawyki związane z porządkami, które utrudniają zachowanie czystości w domu. Zobacz, w jaki sposób pozbyć się kurzu na dłużej!

Zdjęcie pani domu / Shutterstock

Ten artykuł ma 5 stron:

Używanie pierzastej miotełki

Uważasz, że to szybki sposób na pozbycie się kurzu? Niestety przy pomocy pierzastej miotełki jedynie przeniesiesz kurz z jednego miejsca w drugie. Znacznie lepsze są miotełki z mikrofibry, które rzeczywiście wychwytują gromadzące się na meblach drobinki.

Zobacz również: 8 sposobów, aby uzdrowić Twój dom: feng-shui

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Dom:

Zasłony, żaluzje czy rolety? Poznaj najlepsze pomysły na dekorację okien! Nie masz pomysłu na aranżację salonu? Zobacz, jak modnie i wygodnie urządzić pokój dzienny! 6 rzeczy, o których wiedzą tylko nałogowi dekoratorzy domu, czyli jak nadać wnętrzu duszę? 4 praktyczne wskazówki, które ułatwią ci wybór najlepszej sofy do salonu Kochasz zwierzęta, ale dokucza ci nieprzyjemny zapach związany z ich obecnością w domu? Dowiedz się, jak temu zaradzić! Marzysz o zmianie wystroju domu? Poznaj 4 praktyczne wskazówki dotyczące malowania ścian! Poznaj 3 sprawdzone sposoby na doprowadzenie starego dywanu do czystości Jak wyczyścić podłogę pod lodówką? Poznaj ten i 2 inne sposoby na doprowadzenie domu do perfekcyjnej czystości Twoje szafki kuchenne są przepełnione? Poznaj sprawdzone sposoby na wygospodarowanie miejsca w małej kuchni Poznaj 3 kosztowne błędy związane z posiadaniem samochodu Papier możesz wykorzystać do innych czynności niż pisanie. Poznaj 3 zaskakujące zastosowania kartki papieru Cukier przyda ci się nie tylko do słodzenia. Jak w kreatywny sposób wykorzystać go w gospodarstwie domowym? 4 zaskakujące zastosowania coli. Będziesz zszokowana! Ocet wykorzystać możesz nie tylko w kuchni. W czym pomoże perfekcyjnej pani domu? Chcesz uczynić sypialniane wnętrze bardziej romantycznym? Przygotuj piękną dekorację na świecę! Zaskakujące sposoby na wykorzystanie piłeczki golfowej w domowym zaciszu Koniec z bałaganem! Porządki jeszcze nigdy nie były tak proste Będziesz w szoku, do czego można wykorzystać cebulę! I nie ma to nic wspólnego z jedzeniem… Koniec ze szkodliwą chemią! Zastąp ją naturalnymi produktami czyszczącymi! Uważaj! Te produkty domowego użytku są siedliskiem bakterii! Znów nie możesz znaleźć ulubionych kolczyków? Przygotuj własny organizer na biżuterię! Pozbądź się nieprzyjemnego zapachu z odzieży w kreatywny sposób Sztuka feng shui, czyli jaki kolor wnętrza przyniesie ci bogactwo! Jak wygładzić ubrania bez użycia żelazka?