4 praktyczne wskazówki, które ułatwią ci wybór najlepszej sofy do salonu

Salon to miejsce, w którym spędzamy znaczną ilość czasu. Pokój ten służy nam do relaksu, odpoczynku oraz spotkań ze znajomymi. To właśnie dlatego, warto zainwestować w dobrą kanapę. Na co powinnaś zwrócić uwagę, wybierając do domu ten mebel?

Określ przeznaczenie sofy

Zanim zdecydujesz się na zakup konkretnej sofy, to określ do czego najczęściej będziesz chciała ją wykorzystać. Wyłącznie do oglądania telewizji, a może nawet do spania? Jeśli zależy ci na tej drugiej opcji to musisz wziąć pod uwagę to, aby sofa była rozkładana i stanowiła wygodne miejsce do odpoczynku. Nie zapomnij upewnić się czy mebel ten na pewno zmieści się w twoim salonie.

Bądź wierna osobistemu stylowi

Nie kupuj na siłę mebla w starodawnym stylu, jeśli bliższy twojemu sercu jest nowoczesny wystrój wnętrz. W tym przypadku postaw na prostotę i wygodę. Oczywiście weź pod uwagę pozostałe meble znajdujące się w salonie. Muszą one bowiem stanowić spójną całość.

Wybierz odpowiedni materiał

Czy twoja sofa ma wyłącznie dobrze wyglądać czy też ma być komfortowa i wygodna? Zastanów się nad materiałem, który ją pokrywa – na rynku można znaleźć kanapy pokryte prawdziwą lub ekologiczną skórą bądź też innym materiałem. Na pewno wiesz, że skóra ma swoje minusy. W lecie przykleja się do niej ciało, natomiast zimą pierwszy kontakt z sofą jest niekomfortowy — jest zwyczajnie zimna. Z kolei zwkły materiał łatwo chłonie plamy i szybko się brudzi.

Przetestuj sofę przed zakupem

Oglądając sofy w sklepie z meblami nie krępuj się, aby ją wypróbować. Usiądź na niej w dogodnej dla ciebie pozycji, możesz się nawet położyć. W ten sposób łatwo ocenisz czy będzie ci wygodnie i przyjemnie, gdy będziesz spędzać na niej większość wolnego czasu w domu.

Zobacz również: 8 sposobów, aby uzdrowić Twój dom: feng-shui

Wystrój wnętrz

Poznaj najlepsze pomysły na aranżację wnętrz!

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Dom:

Kochasz zwierzęta, ale dokucza ci nieprzyjemny zapach związany z ich obecnością w domu? Dowiedz się, jak temu zaradzić! Marzysz o zmianie wystroju domu? Poznaj 4 praktyczne wskazówki dotyczące malowania ścian! Poznaj 3 sprawdzone sposoby na doprowadzenie starego dywanu do czystości Jak wyczyścić podłogę pod lodówką? Poznaj ten i 2 inne sposoby na doprowadzenie domu do perfekcyjnej czystości Twoje szafki kuchenne są przepełnione? Poznaj sprawdzone sposoby na wygospodarowanie miejsca w małej kuchni Poznaj 3 kosztowne błędy związane z posiadaniem samochodu Papier możesz wykorzystać do innych czynności niż pisanie. Poznaj 3 zaskakujące zastosowania kartki papieru Cukier przyda ci się nie tylko do słodzenia. Jak w kreatywny sposób wykorzystać go w gospodarstwie domowym? 4 zaskakujące zastosowania coli. Będziesz zszokowana! Ocet wykorzystać możesz nie tylko w kuchni. W czym pomoże perfekcyjnej pani domu? Chcesz uczynić sypialniane wnętrze bardziej romantycznym? Przygotuj piękną dekorację na świecę! Zaskakujące sposoby na wykorzystanie piłeczki golfowej w domowym zaciszu Koniec z bałaganem! Porządki jeszcze nigdy nie były tak proste Będziesz w szoku, do czego można wykorzystać cebulę! I nie ma to nic wspólnego z jedzeniem… Koniec ze szkodliwą chemią! Zastąp ją naturalnymi produktami czyszczącymi! Uważaj! Te produkty domowego użytku są siedliskiem bakterii! Znów nie możesz znaleźć ulubionych kolczyków? Przygotuj własny organizer na biżuterię! Pozbądź się nieprzyjemnego zapachu z odzieży w kreatywny sposób Sztuka feng shui, czyli jaki kolor wnętrza przyniesie ci bogactwo! Jak wygładzić ubrania bez użycia żelazka? Sprawdzone sposoby na pozbycie się uporczywych plam z odzieży 5 domowych problemów, które rozwiążesz dzięki zasypce dla dzieci Poznaj rośliny doniczkowe, które przetrwają trudne warunki domowe 3 sprawdzone sposoby na zachowanie czystości w łazience