Poznaj tę kontrowersyjną metodę na uzyskanie piekielnie zgrabnej sylwetki!

Pole dance to dyscyplina sportu, która ciągle wzbudza w niektórych negatywne skojarzenia. Często jest on kojarzony z figurami wykonywanymi na rurze przez striptizerki w klubach nocnych. W rzeczywistości pole dance nie ma nic wspólnego z tańcem erotycznym. To przyjemna dla oka sztuka, którą można porównać do gimnastyki artystycznej.

Na pewno zainteresuje cię to, że ten artystyczny taniec na rurze to dyscyplina doskonale kształtująca całą sylwetkę. U kobiet, które regularnie ćwiczą od kilku miesięcy, wyraźnie uwidacznia się rzeźba ciała w postaci pięknych ramion, płaskiego brzucha oraz smukłych ud. Co ciekawe, nie istnieją ograniczenia wiekowe w tańcu na rurze. Istotna jest jednak wcześniejsza aktywność fizyczna oraz gibkość ciała. Zajęcia mogą sprawić ci ogromną trudność, jeśli od kilku lat raczej nie uprawiałaś żadnej formy ruchu.

Jeżeli masz problemy z chorobą lokomocyjną to pole dance również może być dla ciebie wyzwaniem. Niemniej jednak wiele kobiet radzi sobie z zawrotami głowy, przyjmując przed zajęciami leki wpływające na ośrodki nerwowe zlokalizowane w obrębie mózgu.

Więcej na temat tej intrygującej dyscypliny sportowej dowiesz się od Eweliny Borowskiej, instruktorki pole dance w szkole tańca Leila Dance Studio znajdującej się w Lublinie:

Co myślisz na temat tańca na rurze?

Zobacz również: 10 urodowych trików, które musisz znać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Zdrowie:

Jak długo żyją plemniki? Zdrowa żywność może ci zaszkodzić! Poznaj 4 bomby witaminowe, których nie powinnaś jeść w nadmiarze! Badacze alarmują – alkohol może zaszkodzić twoim okolicom intymnym! Jedząc to, będziesz zdrowsza i unikniesz częstych wizyt u lekarza! Pielęgnacja stóp w przypadku zespołu stopy cukrzycowej Cel jest cierpieniem Oddzielenie myślenia i chcenia od działania Brzuszki nie dadzą ci sześciopaku! Poznaj najczęściej powtarzane treningowe mity, w które wierzy większość z nas! 10 sposobów na zrujnowanie odporności, czyli jak ustrzec się przed przeziębieniem Kobiety wolą normalnych facetów niż prawdziwe „ciasteczka”? Poznaj niespodziewane wyniki badań! Odchudzanie i miłość do słodyczy nie muszą się wykluczać! Te desery możesz jeść na diecie! Naukowcy są jednogłośni – ten zielony przysmak poprawi twoje zdrowie! Najdziwniejsze fobie na świecie, czyli co nas przeraża Skuteczne sposoby, które skłonią cię do porannych ćwiczeń W czasie okresu nie powinnaś pływać ani uprawiać seksu? Poznaj najdziwniejsze przesądy na temat miesiączki! 8 najczęstszych rodzajów selfie. Co mówi o tobie twoje zdjęcie? Dobra flora bakteryjna Obalamy związkowe mity! Przekonaj się, jak wzmocnić więź z partnerem! Czy botoks jest niebezpieczny dla zdrowia? Chcesz mieć sylwetkę Cameron Diaz? Zobacz, jak ćwiczy i odżywia się gwiazda! Rak to nie wyrok. One sobie z nim poradziły! Pozbądź się tkanki tłuszczowej bez konieczności wykonywania ćwiczeń! Czy parabeny zawarte w kosmetykach są groźne dla zdrowia? Na tej diecie możesz jeść, co chcesz!