Pielęgnacja stóp w przypadku zespołu stopy cukrzycowej

Osoby chore na cukrzycę bardzo często mają kłopoty ze stopami. Problemy z gojeniem się ran, czuciem i powstawanie owrzodzeń są wynikiem zaburzeń przepływu krwi i uszkodzenia nerwów.

W przypadku osób z cukrzycą ryzyko amputacji kończyn dolnych wzrasta aż 25-krotnie. Właśnie z tego powodu chorzy powinni szczególnie dbać o swoje stopy, by uniknąć powstawania na nich ran oraz owrzodzeń, które bardzo trudno i długo się goją.

Poznaj przykazania, które pomogą w pielęgnacji skóry stóp. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem: "Sposoby pielęgnacji skóry stóp przy zespole stopy cukrzycowej".

Zobacz również: Sprawdzone sposoby na szybkie spalanie kalorii

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Jak długo żyją plemniki? Zdrowa żywność może ci zaszkodzić! Poznaj 4 bomby witaminowe, których nie powinnaś jeść w nadmiarze! Badacze alarmują – alkohol może zaszkodzić twoim okolicom intymnym! Jedząc to, będziesz zdrowsza i unikniesz częstych wizyt u lekarza! Cel jest cierpieniem Oddzielenie myślenia i chcenia od działania Brzuszki nie dadzą ci sześciopaku! Poznaj najczęściej powtarzane treningowe mity, w które wierzy większość z nas! 10 sposobów na zrujnowanie odporności, czyli jak ustrzec się przed przeziębieniem Kobiety wolą normalnych facetów niż prawdziwe „ciasteczka”? Poznaj niespodziewane wyniki badań! Odchudzanie i miłość do słodyczy nie muszą się wykluczać! Te desery możesz jeść na diecie! Naukowcy są jednogłośni – ten zielony przysmak poprawi twoje zdrowie! Najdziwniejsze fobie na świecie, czyli co nas przeraża Skuteczne sposoby, które skłonią cię do porannych ćwiczeń W czasie okresu nie powinnaś pływać ani uprawiać seksu? Poznaj najdziwniejsze przesądy na temat miesiączki! 8 najczęstszych rodzajów selfie. Co mówi o tobie twoje zdjęcie? Dobra flora bakteryjna Obalamy związkowe mity! Przekonaj się, jak wzmocnić więź z partnerem! Czy botoks jest niebezpieczny dla zdrowia? Chcesz mieć sylwetkę Cameron Diaz? Zobacz, jak ćwiczy i odżywia się gwiazda! Rak to nie wyrok. One sobie z nim poradziły! Pozbądź się tkanki tłuszczowej bez konieczności wykonywania ćwiczeń! Czy parabeny zawarte w kosmetykach są groźne dla zdrowia? Na tej diecie możesz jeść, co chcesz! 5 najlepszych źródeł białka dla wegan