Na tej diecie możesz jeść, co chcesz!

Ten artykuł ma 3 strony:

Zalety diety 5:2

Wykluczanie z diety kalorycznych potraw, za którymi niestety przepadamy, może okazać się zadaniem trudnym do wykonania. Dlatego dużo łatwiej jest wytrwać na diecie, która wymaga jedynie usunięcia ich z jadłospisu na 2 dni w tygodniu. Poza tym głodówka stosowana od czasu do czasu poprawia funkcje układu pokarmowego, pozwalając mu odpocząć.

Podczas gdy limit 500 kcal na każdy dzień postu wydaje się być dość rygorystycznym ograniczeniem, szybko przyzwyczajamy się do napadów głodu i uczymy się radzić sobie z nimi. Dodatkowo specjaliści podkreślają, że dieta 5:2 przyczynia się do poprawy funkcji poznawczych, zmniejsza ryzyko cukrzycy typu 2 i nowotworu oraz wydłuża życie.

Zobacz również: Sprawdzone sposoby na szybkie spalanie kalorii

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Zdrowie:

Jak długo żyją plemniki? Czy botoks jest niebezpieczny dla zdrowia? Pozbądź się tkanki tłuszczowej bez konieczności wykonywania ćwiczeń! Czy parabeny zawarte w kosmetykach są groźne dla zdrowia? 5 najlepszych źródeł białka dla wegan Pragniesz wzbudzić w partnerze pożądanie? Sprawdź, jak zrobić to skutecznie! 5 powodów, dla których powinnaś pokochać banany! Jak zostać lepszym biegaczem w 5 prostych krokach? Czy wiesz, czym jest mukowiscydoza? Najlepsza dieta dla osoby aktywnej fizycznie Poznaj najskuteczniejsze przyprawy na przyśpieszenie metabolizmu Jak zwalczyć niechciane dolegliwości po porodzie? Jak spalać kalorie bez wysiłku? Poznaj niezdrowe jedzenie w zdrowej odsłonie! Najważniejsze miejsce na Ziemi można odwiedzać na przykład w Łodzi Turystyka wewnętrzna Fakty i mity na temat antykoncepcji Poznaj główny powód, dla którego kobiety zdradzają! Czy wiesz, że przeszczep z komórek macierzystych przyjmie się lepiej niż ze szpiku kostnego? Najlepsze krople w zespole suchego oka 7 osób, których każda z nas potrzebuje w swoim życiu Czy w sypialni jesteśmy powściągliwi? Poznaj wyniki ostatniego raportu na temat seksualności Polaków! Jak wyglądać modnie w czasie treningu? Zobacz najnowszą kolekcję ubrań sportowych Reebok! Popraw swoje zdrowie, jedząc sałatki