Na tej diecie możesz jeść, co chcesz!

Chciałabyś schudnąć, jednak nie potrafisz wykluczyć z diety niektórych pokarmów? Idealnym rozwiązaniem dla ciebie okaże się dieta 5:2, do której możesz włączyć ulubione dania. Na czym polega i jakie korzyści (poza szczuplejszą sylwetką) przyniesie naszemu organizmowi?

Ten artykuł ma 3 strony:

Zasady diety 5:2

Na czym polega ta tajemnicza dieta? Wystarczy przez 2 niekolejne dni w tygodniu ograniczyć ilość spożywanych kalorii do 500, a w pozostałe jeść normalnie. Podczas gdy „normalnie” nie oznacza słodyczy na śniadanie, fast foodów na obiad i słonych przekąsek na kolację, można uwzględnić w jadłospisie wiele ulubionych produktów. Ważne, aby nie przekraczać limitu 2000 kcal dziennie.

Dieta, w której pościmy jedynie w wybrane dni, a nie przez cały czas, jest dużo skuteczniejsza. Rzadziej kończy się utratą motywacji do odchudzania i efektem jo-jo. Dzięki głodówce organizm wkracza w tryb naprawy, dzięki czemu uszkodzone komórki zostają odrestaurowane i zużywamy więcej energii. Tymczasem przedłużający się post, typowy dla tradycyjnych diet, skutkuje magazynowaniem tłuszczu.

Zobacz również: Najlepsze i najgorsze ubrania dla każdego typu sylwetki

Kontynuuj czytanie na kolejnych stronach:

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Zdrowie:

Jak długo żyją plemniki? Czy botoks jest niebezpieczny dla zdrowia? Pozbądź się tkanki tłuszczowej bez konieczności wykonywania ćwiczeń! Czy parabeny zawarte w kosmetykach są groźne dla zdrowia? 5 najlepszych źródeł białka dla wegan Pragniesz wzbudzić w partnerze pożądanie? Sprawdź, jak zrobić to skutecznie! 5 powodów, dla których powinnaś pokochać banany! Jak zostać lepszym biegaczem w 5 prostych krokach? Czy wiesz, czym jest mukowiscydoza? Najlepsza dieta dla osoby aktywnej fizycznie Poznaj najskuteczniejsze przyprawy na przyśpieszenie metabolizmu Jak zwalczyć niechciane dolegliwości po porodzie? Jak spalać kalorie bez wysiłku? Poznaj niezdrowe jedzenie w zdrowej odsłonie! Najważniejsze miejsce na Ziemi można odwiedzać na przykład w Łodzi Turystyka wewnętrzna Fakty i mity na temat antykoncepcji Poznaj główny powód, dla którego kobiety zdradzają! Czy wiesz, że przeszczep z komórek macierzystych przyjmie się lepiej niż ze szpiku kostnego? Najlepsze krople w zespole suchego oka 7 osób, których każda z nas potrzebuje w swoim życiu Czy w sypialni jesteśmy powściągliwi? Poznaj wyniki ostatniego raportu na temat seksualności Polaków! Jak wyglądać modnie w czasie treningu? Zobacz najnowszą kolekcję ubrań sportowych Reebok! Popraw swoje zdrowie, jedząc sałatki