Czy wiesz, że przeszczep z komórek macierzystych przyjmie się lepiej niż ze szpiku kostnego?

Komórki macierzyste są wykorzystywane w leczeniu chorób nowotworowych, układu krwiotwórczego oraz chorób metabolicznych.

Przeszczepy wykonywane za pomocą komórek macierzystych pobranych z krwi pępowinowej zdarzają się coraz częściej. Co istotne, taki przeszczep rzadziej jest odrzucany. Komórki macierzyste mają ponadto 10 razy lepsze zdolności regeneracyjne niż komórki pozyskiwane ze szpiku. Więcej na temat wykorzystywania komórek z krwi pępowinowej przeczytasz w artykule "Co to są komórki macierzyste?".

Zobacz również: Sprawdzone sposoby na szybkie spalanie kalorii

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Jak długo żyją plemniki? Najlepsza dieta dla osoby aktywnej fizycznie Poznaj najskuteczniejsze przyprawy na przyśpieszenie metabolizmu Jak spalać kalorie bez wysiłku? Poznaj niezdrowe jedzenie w zdrowej odsłonie! Fakty i mity na temat antykoncepcji Poznaj główny powód, dla którego kobiety zdradzają! Najlepsze krople w zespole suchego oka 7 osób, których każda z nas potrzebuje w swoim życiu Czy w sypialni jesteśmy powściągliwi? Poznaj wyniki ostatniego raportu na temat seksualności Polaków! Jak wyglądać modnie w czasie treningu? Zobacz najnowszą kolekcję ubrań sportowych Reebok! Popraw swoje zdrowie, jedząc sałatki Poznaj niezwykły wpływ błonnika na układ pokarmowy Po czym poznać związek bez przyszłości? Poradnia laktacyjna na forum ŹRÓDŁO BIAŁKA W DIECIE NIE ZAPOMINAJ O PRAWIDŁOWYM NAWODNIENIU ORGANIZMU Jak Polacy radzą sobie z kacem? Poznaj produkty spożywcze, które ułatwią ci zasypianie Cycle chic, czyli najpopularniejsze rowery wśród Polaków Uzyskaj zgrabne nogi w 10 minut! Konkurs z firmą Medela Karmienie piersią - porady laktacyjne 8 naturalnych sposobów na nieprzyjemny oddech