4 powody, dla których warto jeść miód

Istnieje wiele powodów, dla których miód powinien znaleźć się w twojej diecie. Stanowi on zdrową alternatywę dla cukru i jest doskonałym dodatkiem do śniadania, herbaty, smoothie czy owsianki. Poza tym ten niezwykle słodki w smaku surowiec spożywczy od wielu lat znany jest ze swojego niezwykłego wpływu na organizm ludzki.

Zdjęcie miodu / Shutterstock

Miód jest zdrowszy niż cukier

Zapewne nieraz w ciągu tygodnia masz apetyt na skonsumowanie słodkiego w smaku produktu spożywczego. Jednak zamiast sięgać po niezdrowego batona czy kaloryczne ciastko, przyrządź sobie kanapkę z pełnoziarnistego pieczywa i miodu lub jogurt naturalny z owocami i miodem.

Jeżeli słodzisz herbatę to zdecydowanie korzystniejsze dla twojego zdrowia będzie zastąpienie cukru miodem. Stanowi on bowiem bogactwo naturalnych, a przede wszystkim zdrowych substancji słodzących.

Miód chroni przed rakiem i chorobami serca

Czy wiedziałaś, że w miodzie znajduje się pokaźna ilość związków biologicznie czynnych, które cechują się silnymi właściwościami przeciwutleniającymi? Na podstawie badań klinicznych wiadomo, że silne działanie przeciwutleniaczy może uchronić człowieka przed chorobami układu krążenia, a nawet nowotworami.

Poza tym miód zawiera w składzie witaminy A, B oraz C, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania wielu procesów zachodzących w organizmie.

Miód leczy choroby gardła

Zobacz również: 7 sposobów, aby wychować szczęśliwe dziecko

Zapewne nieraz słyszałaś, że łyżka miodu może przynieść ulgę bolącemu gardłu. Zważywszy na to, że miód to produkt całkowicie naturalny i zdrowy, może nawet lepiej zastąpić nim chemiczne leki.

Wiedz również, że złocisty miód zredukuje również uporczywy kaszel. W szczególności tyczy się to miodu gryczanego, który w jednym z badań klinicznych okazał się być równie skutecznym środkiem redukującym kaszel jak niektóre leki.

Miód dostarcza energii

Wielu sportowców dodaje miód do posiłków. W szczególności przed rozpoczęciem aktywności fizycznej. Surowiec ten w szybki sposób dostarcza organizmowi niezbędnej przy wysiłku fizycznym energii. Czy nie uważasz teraz, że warto włączyć do codziennej diety pyszny miód?

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Zdrowie:

Jak długo żyją plemniki? Wykonaj 20-minutowy trening na całe ciało i ciesz się szczupłą sylwetką! Wszystko, co powinnaś wiedzieć o rybach w diecie Rak. To się leczy! Jak przyspieszyć powrót do zdrowia po chorobie? Pielęgnacja stóp przy zespole stopy cukrzycowej Powrót do zdrowia z Nutridrink Uzupełnianie diety u osób starszych i chorych Choroba a dieta Uzupełnienie diety u osób chorych Jak pomóc bliskim w chorobie? Dostarczanie magnezu do organizmu Hipokaliemia, czyli obniżone stężenie potasu we krwi Składniki odżywcze w diecie pacjenta Hipokaliemia - co powinnaś o niej wiedzieć? Skuteczna profilaktyka niedoborów żywieniowych Potas w diecie sposobem na zdrowie Jak wspomóc dietę chorego preparatami odżywczymi? 8 zaskakujących korzyści płynących z seksu Dowiedz się, w jaki sposób skutecznie zredukować uporczywy świąd skóry po ukąszeniach owadów Bierz przykład z gwiazd i weź udział w Herbalife Triathlon Gdynia 2014! Zadbaj o swoje nerki! Konkurs z wyprawkami dla noworodków od CBS Reality Serial i film na kanale CBS Reality pod patronatem Parenting.pl i abcZdrowie.pl