Matura z angielskiego 2012 – przygotuj się z englishblog.pl!

Do matury z języka angielskiego pozostały 4 miesiące. Redakcja englishblog.pl  wznawia serwis maturalny cieszący się dużą popularnością.

Do matury z języka angielskiego pozostały 4 miesiące. Redakcja englishblog.pl  wznawia serwis maturalny cieszący się dużą popularnością. Znajdziecie tam cenne porady, powtórki gramatyczne oraz propozycje ćwiczeń. Zapraszamy do regularnych odwiedzin. Prosimy o komentarze, zapytania oraz propozycje zagadnień, które warto poruszyć.

Dostępny jest nowy informator o egzaminie maturalnym z języka obcego nowożytnego od roku szkolnego 2011/2012, w którym czytamy:
Egzamin z języka obcego nowożytnego jako przedmiotu obowiązkowego jest zdawany w części pisemnej na poziomie podstawowym, natomiast dla części ustnej nie określa się poziomu egzaminu. Język obcy nowożytny może być również wybrany przez absolwentów jako przedmiot dodatkowy. Jeżeli absolwent wybrał jako przedmiot dodatkowy język obcy nowożytny, który zdawał również jako przedmiot obowiązkowy, wówczas przystępuje do egzaminu z tego języka na poziomie rozszerzonym wyłącznie w części pisemnej. Jeżeli absolwent wybrał jako przedmiot dodatkowy inny język obcy nowożytny, może go zdawać w części ustnej albo w części pisemnej albo w obu tych częściach. Egzamin w części pisemnej może być wówczas zdawany na poziomie podstawowym lub rozszerzonym, natomiast dla egzaminu w części ustnej nie określa się poziomu.
Informujemy, że w tym roku szkolnym zewnętrzny egzamin maturalny z języka angielskiego (pisemny) odbędzie się nieco później niż w ubiegłych latach,10 maja (czwartek). Część wewnętrzna egzaminu (ustna) będzie przeprowadzona w szkołach od 4 do25 maja według harmonogramów ustalonych przez przewodniczących szkolnych zespołów egzaminacyjnych. Przewidziano także terminy dodatkowe od 5 do 21 czerwca.
Czas trwania części ustnej egzaminu maturalnego z języka obcego to ok. 15 min. Czas trwania pisemnej części egzaminu wynosi: na poziomie podstawowym – 120 min., na poziomie rozszerzonym – 120 min. dla części I i 70 min. dla części II, a na poziomie klas dwujęzycznych – 90 min. dla części I i 150 min. dla części II.Szczegółowe informacje na stronie CKE.

Wszystkich maturzystów, którzy jeszcze tego nie zrobili, zachęcamy do zapoznania się z próbną maturą z angielskiego przygotowaną przez wydawnictwo Operon, którą uczniowie części szkół w Polsce pisali 24 listopada br.
Zobacz także: Matura z angielskiego nie taka straszna!

Zobacz również: 10 urodowych trików, które musisz znać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł ma 1 komentarz

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rodzina:

5 białych produktów, które powinnaś jeść częściej Które wino jest najzdrowsze? Wysokokaloryczne jedzenie też może być zdrowe! Pozycje podczas snu, które cię uzdrowią Zamień kawę na pyszny napój energetyczny! Zielony groszek w diecie dziecka 4 sekrety niemowlęcego snu Rozwój motoryczny i zabawa w jednym Dorosłe dzieci alkoholików Jak wzmocnić więź z córką? Czy karmiącej mamie wolno się odchudzać? Jak wybrać plecak szkolny? Bezpieczna antykoncepcja dla karmiących mam Wybierz wygodne i stylowe buciki dla dziecka! Jak znaleźć najlepszą nianię? Co wiesz o wpływie słodyczy na organizm dziecka? Zalety i wady związku z kolegą z pracy Dzień Dziecka z Tematem Rzeka i Mamaville Rozpoznawanie autyzmu u dzieci Twoje dziecko nie musi bać się dentysty! Nowość - "Wakacje na medal" od Wydawnictwa Skrzat Probiotyki przy antybiotyku dla wcześniaków 5 najważniejszych etapów małżeństwa Jak bezpiecznie spędzić czas z dzieckiem na plaży?

Popularne w tym tygodniu:

Rozszerzanie diety niemowląt – poznaj fakty i mity