Wielki Tydzień w Wielkiej Brytanii

Czy wiecie jak nazywają się po angielsku dni Wielkiego Tygodnia poprzedzającego święta wielkanocne?

W Wielkiej Brytanii szczególnym dniem przed Wielkanocą, nie tylko ze względu na wydźwięk religijny, jest Wielki Czwartek, czyli Maundy Thursday. Słowo maundy pochodzi prawdopodobnie od francuskiego czasownika mendie (z łaciny mendicare) oznaczającego „żebrać”. W XVII wieku monarcha brytyjski obmywał nogi grupie ubogich, naśladując w ten sposób Jezusa. Obecnie królowa bierze udział w ceremonii Royal Maundy, w trakcie której zasłużeni mężczyźni i kobiety (po jednym na każdy rok życia monarchini) otrzymują czerwone i białe portfeliki ze specjalnie na tę okazję wybijanymi monetami (Maundy money) w nagrodę za służbę społeczeństwu.
Brytyjskie świętowanie Wielkanocy rozpoczyna się w Wielki Piątek i trwa aż do poniedziałku, a wszystkie cztery świąteczne dni (Good Friday, Holy Saturday, Easter or Resurrection Sunday and Easter Monday) są wolne od pracy.
Słowniczek:

  • Lent – Wielki Post
  • fast, fasting – post (głodowanie)
  • Palm Sunday – Niedziela Palmowa
  • Holy Week – Wielki Tydzień
  • crucifixion – ukrzyżowanie
  • the Passion – Pasja, Męka Pańska
  • the Resurrection – Zmartwychwstanie
  • Christian feast – święto chrześcijańskie

Zobacz także: Wielkanoc w Wielkiej Brytanii

Zobacz również: Sprawdzone sposoby na szybkie spalanie kalorii

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rodzina:

5 białych produktów, które powinnaś jeść częściej Które wino jest najzdrowsze? Wysokokaloryczne jedzenie też może być zdrowe! Pozycje podczas snu, które cię uzdrowią Zamień kawę na pyszny napój energetyczny! Zielony groszek w diecie dziecka 4 sekrety niemowlęcego snu Rozwój motoryczny i zabawa w jednym Dorosłe dzieci alkoholików Jak wzmocnić więź z córką? Czy karmiącej mamie wolno się odchudzać? Jak wybrać plecak szkolny? Bezpieczna antykoncepcja dla karmiących mam Wybierz wygodne i stylowe buciki dla dziecka! Jak znaleźć najlepszą nianię? Co wiesz o wpływie słodyczy na organizm dziecka? Zalety i wady związku z kolegą z pracy Dzień Dziecka z Tematem Rzeka i Mamaville Rozpoznawanie autyzmu u dzieci Twoje dziecko nie musi bać się dentysty! Nowość - "Wakacje na medal" od Wydawnictwa Skrzat Probiotyki przy antybiotyku dla wcześniaków 5 najważniejszych etapów małżeństwa Jak bezpiecznie spędzić czas z dzieckiem na plaży?