Joga dla twarzy

Joga dla twarzy to nie tylko technika relaksacyjna, lecz także odmładzająca. W Ameryce najlepsze salony oferują ćwiczenia nazywane facial yoga. Gwiazdy i panie starające się jak najdłużej zachować młodość są zachwycone tą techniką odmładzania, która „przywędrowała” z Indii.

W Stanach w ostatnich miesiącach karierę robią dwie szkoły oferujące facial yoga. Jedna z nich mieści się na zachodnim wybrzeżu w San Francisco prowadzona przez Marie-Veronique Nadeau(www.marieveronique.net), a druga w Nowym Jorku założona przez Anneliese Hagen (www.yogaface.net). Na swojej stronie internetowej Anneliese Hagen nie obiecuje, że zatrzyma proces starzenia się skóry, ale przekonuje, że regularna, odpowiednia gimnastyka twarzy może opóźnić zmiany, jakim ulega z wiekiem nasza skóra. Ćwiczenia rozpoczynają się od kilku minut medytacji, potem następuje głębokie oddychanie, które ma przede wszystkim za zadanie zrelaksować wszystkie napięte mięśnie twarzy. Dopiero po tym wprowadzeniu można rozpocząć gimnastykę twarzy. Ćwiczenia są różnorodne. Można się wzorować na mimice twarzy Louisa Armstronga lub słynnym składaniu ust do pocałunku w stylu Merilyn Monroe. Popularne wśród dzieci „rybie ustka” też świetnie działają na redukcję zmarszczek. Świetnym ćwiczeniem będzie również poruszanie mięśniami wokół oczu, ale bez marszczenia czoła. Zestaw ćwiczeń najlepiej powtarzać codziennie. Aby osiągnąć szybszy efekt, warto zrezygnować z kawy i jeść więcej zieleniny.

Zobacz również: 8 sposobów, aby uzdrowić Twój dom: feng-shui

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Jak długo żyją plemniki? Nadmiar sodu Radość życia "Joga w czasie ciąży i porodu" od Illuminatio Cała prawda o bubble tea 10 powodów, dla których warto pływać Dlaczego tłuszcze nasycone wcale nie są twoim wrogiem? Jak uniknąć 6 przyjacielskich faux pas? Jak kupić dobry rower? Co wiesz o medycynie estetycznej? Słodycze i ich wpływ na organizm Poczucie własnej wartości Dieta śródziemnomorska najlepszą receptą na uśmiech! Stosowanie probiotyków u wcześniaków 10 skutecznych sposobów na ograniczenie wielkości porcji Jak ćwiczyć pośladki na bieżni? Kiedy przespać się z nowym partnerem? Biegaj na zdrowie! Czy warto stosować suplementy diety? Jak zrelaksować stopy w 15 minut? Wykonaj 15-minutowy trening na schodach! Jak zwiększyć ilość spalanych kalorii? Z hemoroidami można walczyć Sprawdź, co powinnaś zabrać na majówkę!