Pierwsze objawy autyzmu u dzieci. Na co zwracać uwagę?

Autyzm to zespół upośledzenia rozwoju, w którym istotną rolę odgrywa funkcjonowanie mózgu. Szacuje się, że występuje u około 2 do 6 na 1000 dzieci. To choroba neurologiczna. Wśród jej typowych cech są m.in. problemy z komunikacją.

W typowych przypadkach pierwsze objawy autyzmu możemy zaobserwować już u dzieci przed ukończeniem trzeciego roku życia.Jednym z takich alarmujących objawów może być to, że dziecko nadal nie mówi i nie kompensuje braku mowy w żadne inny sposób, np. nie uśmiecha się, nie złości. Psycholog, vice-dyrektor Ośrodka dla Dzieci z Autyzmem Fundacji Synopsis Joanna Grochowskaopowiada o grupie zachowań związanych z autyzmem, które mogą okazać się niepokojące dla rodziców. Jak obserwować rozwój dziecka, na co szczególnie zwracać uwagę, kiedy podejrzewamy, że nasze dziecko może być autystyczne? Posłuchaj.

Zobacz również: Sprawdzone sposoby na szybkie spalanie kalorii

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Zdrowie:

Jak długo żyją plemniki? Nadmiar sodu Radość życia "Joga w czasie ciąży i porodu" od Illuminatio Cała prawda o bubble tea 10 powodów, dla których warto pływać Dlaczego tłuszcze nasycone wcale nie są twoim wrogiem? Jak uniknąć 6 przyjacielskich faux pas? Jak kupić dobry rower? Co wiesz o medycynie estetycznej? Słodycze i ich wpływ na organizm Poczucie własnej wartości Dieta śródziemnomorska najlepszą receptą na uśmiech! Stosowanie probiotyków u wcześniaków 10 skutecznych sposobów na ograniczenie wielkości porcji Jak ćwiczyć pośladki na bieżni? Kiedy przespać się z nowym partnerem? Biegaj na zdrowie! Czy warto stosować suplementy diety? Jak zrelaksować stopy w 15 minut? Wykonaj 15-minutowy trening na schodach! Jak zwiększyć ilość spalanych kalorii? Z hemoroidami można walczyć Sprawdź, co powinnaś zabrać na majówkę!