Sposoby na ból w trakcie miesiączki

Omdlenia, mdłości i brak chęci na cokolwiek – niektórym kobietom podczas miesiączki towarzyszą nie tylko ból, lecz także uciążliwe skutki uboczne. Zdarza się, że nie pomagają nawet najsilniejsze leki. W jaki sposób można zmniejszyć bóle miesiączkowe?

Ból w trakcie okresu spowodowany jest skurczami macicy. Może mieć różne stopnie nasilenia: jedne kobiety nie są w stanie tego dnia wstać z łóżka, inne mdleją, a jeszcze inne starają się normalnie funkcjonować mimo bólu. Zdarza się, że w tych najtrudniejszych momentach nie pomagają nawet silne leki przeciwbólowe.

Jak zatem można zapobiec utrudniającym życie dolegliwościom?

  1. Masuj bolący brzuch dłonią zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara. Pozwoli to na rozluźnienie mięśni i przynajmniej chwilową ulgę. Do masażu możesz użyć olejków aromatycznych i rozgrzewających.
  2. Stosuj okłady łagodnie ogrzewające. Idealnym rozwiązaniem jest termofor, jednak gdy nie masz go pod ręką, użyj np. butelki z ciepłą wodą. Temperatura wody musi być letnia – zbyt duże rozgrzanie może nasilić krwawienie.
  3. Nasze babcie stosowały napary ziołowe. Na dwa, trzy dni przed miesiączką napij się naparu z rumianku rzymskiego, mięty lub liści malin. Zioła te działają rozkurczowo.

W trakcie miesiączki unikaj również ciężkich potraw, a także mocnej kawy i herbaty. Te kilka sposobów powinno złagodzić nieco ból i inne dolegliwości. Jeśli odczuwasz silny ból, spróbuj zażyć leki rozkurczowe.

Zobacz również: 10 urodowych trików, które musisz znać

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Zdrowie:

Jak długo żyją plemniki? Nadmiar sodu Radość życia "Joga w czasie ciąży i porodu" od Illuminatio Cała prawda o bubble tea 10 powodów, dla których warto pływać Dlaczego tłuszcze nasycone wcale nie są twoim wrogiem? Jak uniknąć 6 przyjacielskich faux pas? Jak kupić dobry rower? Co wiesz o medycynie estetycznej? Słodycze i ich wpływ na organizm Poczucie własnej wartości Dieta śródziemnomorska najlepszą receptą na uśmiech! Stosowanie probiotyków u wcześniaków 10 skutecznych sposobów na ograniczenie wielkości porcji Jak ćwiczyć pośladki na bieżni? Kiedy przespać się z nowym partnerem? Biegaj na zdrowie! Czy warto stosować suplementy diety? Jak zrelaksować stopy w 15 minut? Wykonaj 15-minutowy trening na schodach! Jak zwiększyć ilość spalanych kalorii? Z hemoroidami można walczyć Sprawdź, co powinnaś zabrać na majówkę!