Wszy - niemili goście we włosach twojej pociechy

Wydaje ci się, że ten problem nie dotyczy twojego dziecka, ponieważ dbasz o jego higienę…Czyżby…
Nawet najczystsze dziecko jest narażone na zetknięcie się z wszami. Wystarczy tylko, że ma kontakt z grupą dzieci, np. w żłobku, przedszkolu czy szkole. Dlatego tak ważne jest obserwowanie zachowania dziecka i oglądania jego głowy. Bowiem reakcją na pojawienie się wszawicy jest częsty świąt głowy dziecka, a na głowie można zaobserwować czerwone plamki– bardzo podobne do ugryzienia komara. Ponadto również rodzic może zauważyć czarnego pasożyta, lub białe gnidy – jaja wszy.
Jak sobie z tym poradzić?

  • często kontrolować głowę dziecka
  • zasięgnąć wiedzy opiekunów dziecka, czy inni rodzice nie skarżą się na ten problem,
  • wytłumacz swojemu dziecku co go spotkało i jak będziecie sobie z tym radzić
  • koniecznie idź do apteki po specjalistyczny preparat i używaj go systematycznie
  • gęstym grzebieniem rozczesuj dziecku włosy, poświęć trochę czasu na dokładne poszukiwanie pasożytów i jego jaj
  • koniecznie skontroluj wszystkich domowników – oni też mogli się nabawić wszawicy
  • zrób generalne porządki, ponieważ wszy potrafią żyć bez pożywienia nawet dwie doby, wówczas mogą być na pościeli, na meblach i inne

Chociaż to uciążliwy problem to nie martw się. Poprzez zastosowanie powyższych zasad samodzielnie pozbędziesz się niemiłych gości we włosach twojej pociechy.

Zobacz również: Produkty, które powinny być zawsze na talerzu razem

Podziel się:

Przeczytaj także:

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy

Pokaż wszystkie komentarze

Także w kategorii Rodzina:

5 białych produktów, które powinnaś jeść częściej Które wino jest najzdrowsze? Wysokokaloryczne jedzenie też może być zdrowe! Pozycje podczas snu, które cię uzdrowią Zamień kawę na pyszny napój energetyczny! Zielony groszek w diecie dziecka 4 sekrety niemowlęcego snu Rozwój motoryczny i zabawa w jednym Dorosłe dzieci alkoholików Jak wzmocnić więź z córką? Czy karmiącej mamie wolno się odchudzać? Jak wybrać plecak szkolny? Bezpieczna antykoncepcja dla karmiących mam Wybierz wygodne i stylowe buciki dla dziecka! Jak znaleźć najlepszą nianię? Co wiesz o wpływie słodyczy na organizm dziecka? Zalety i wady związku z kolegą z pracy Dzień Dziecka z Tematem Rzeka i Mamaville Rozpoznawanie autyzmu u dzieci Twoje dziecko nie musi bać się dentysty! Nowość - "Wakacje na medal" od Wydawnictwa Skrzat Probiotyki przy antybiotyku dla wcześniaków 5 najważniejszych etapów małżeństwa Jak bezpiecznie spędzić czas z dzieckiem na plaży?

Popularne w tym tygodniu:

Rozszerzanie diety niemowląt – poznaj fakty i mity